agregaty prądotwórcze wynajem

Na co zwrócić uwagę przy zakupie agregatu?

Agregaty prądotwórcze mogą być dość poważną inwestycją. Dlatego w czasie zakupu trzeba się dokładnie zastanowić nad ich parametrami – by podjąć możliwie najlepszą decyzję. Szczególnie wtedy, gdy wybiera się je do miejsc, które muszą mieć zawsze gotowe do użycia zasilanie awaryjne (np. szpital).

Zakup agregatu – na co zwrócić szczególną uwagę?

Wybierając sprzęt trzeba myśleć o tym, by miał on wysoką wydajność, ale jednocześnie pozwalał na zachowanie jak najniższych kosztów utrzymania. Trzeba więc zwrócić uwagę na parametry i możliwości konkretnego urządzenia. Po pierwsze, określić trzeba jednak to, jakie zastosowanie będzie miał agregat. Może być to albo zasilanie awaryjne (w domu lub przy jego budowie) albo praca ciągła (w formach budowlanych, w food truck’ach, w agencjach event’owych). Wybierając agregat prądotwórczy do domu, warto zdecydować się na model pochodzący z wyższej klasy średniej, który nie zawiedzie podczas awaryjnego użytkowania. Poszukując sprzętu dla firmy budowlanej czy do budynku użyteczności publicznej tym bardziej nie należy inwestować w sprzęt wątpliwej jakości, bo taki może być zawodny w chwili, kiedy będzie to po prostu niedopuszczalne.

Co jeszcze należy sprawdzić?

W wyborze agregatu prądotwórczego ważnym wskaźnikiem jest określenie potrzebnego napięcia. W domach sprawdzą się urządzenia jednofazowe, które do pracy potrzebują napięcia rzędu 230V – zasilając sprzęty RTV i AGD. Inną opcją są zaś agregaty prądotwórcze trójfazowe, do których podłącza się odbiorniki zasilane prądem 400V.  Kupując agregat warto też sprawdzić, czy jest on wyposażony w: zestaw transportowy, system AVR (niwelujący wahania napięcia) oraz system załączania rezerwy. Jeśli chodzi o agregaty prądotwórcze wynajem także staje się jedną z opcji. Można go rozważyć wtedy, kiedy będzie się go używać doraźnie, np. na konkretnej imprezie plenerowej czy podczas budowy swojego domu. We wszystkich innych wypadkach agregat warto kupić, ale koniecznie zwracając uwagę na opisane powyżej kwestie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *