ubrania medyczne

Jak rozpoznać ubrania medyczne dobrej jakości?

Zakup porządnej odzieży medycznej wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Na naszym rynku jest wielu producentów, którzy oferują wysokiej jakości ubrania medyczne w bardzo rozsądnej cenie, dlatego też wybranie tych najlepszych jest nie lada wyzwaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie nowych ubrań medycznych.

Solidny materiał

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na to, z jakich materiałów wykonana jest odzież medyczna. Materiał ma olbrzymi wpływ nie tylko na trwałość oraz poziom zabezpieczenia, ale również na komfort w noszeniu. W dzisiejszych czasach godna uwagi jest między innymi odzież medyczna, która produkowana jest z elanobawełny, która w swojej klasie nie ma sobie równych. Elanobawełna składa się z 65% poliestru i 35% bawełny wysokiej jakości. Materiał ten zapewnia doskonałą ergonomię, nieszkodliwość i wytrzymałość. Dużym plusem elanobawełny jest również to, że przepuszcza powietrze, dzięki czemu skóra może swobodnie oddychać.

Względy ekonomiczne

Wysokiej jakości odzież medyczna od renomowanych producentów ma także swoje uzasadnienie ekonomiczne. Ubrania medyczne z najwyższej światowej półki są w stanie wytrzymać nawet 5 razy dłużej od najtańszej odzieży medycznej. W dłuższej perspektywie na droższej odzieży medycznej można sporo zaoszczędzić. Nie można zapominać również o olbrzymim komforcie.

Normy odzieży medycznej

Przy zakupie porządnej odzieży medycznej warto sprawdzić również, czy spełnia ona normy. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na normę ENV 14237:2002. Ubrania medyczne z takim oznaczeniem są odporne na pot (alkaliczny i kwaśny) oraz na tarcie (mokre i suche). Wysokiej klasy odzież z normą ENV 14237:2002 nie odbarwiać będzie się przy praniu w temperaturze 95 stopni. Odzież spełniająca normę ENV 14237:2002 nie przepuszczać będzie także pary wodnej.

Spodobał się Tobie ten artykuł? Ten artykuł powstał współpracując z z firmą Vitesicare. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na wyżej wymienionej stronie internetowej.

ubrania medyczne