kosmetyki do stóp

Jak dbać o stopy latem?

Lato to czas noszenia klapek i sandałów, dlatego tak ważne jest wtedy, by stopy prezentowały się jak najlepiej. Jak o nie odpowiednio zadbać? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Jak zadbać o stopy podczas ciepłych miesięcy?

Po zimie (i zakrytych butach) stopy mogą być przetarte, posiadać odciski i popękane pięty. Tych problemów trzeba się jak najszybciej pozbyć. Pod uwagę należy wziąć to, że naskórek na stopach jest dość gruby, a nacisk jakiemu jest poddawany wywołuje jego rogowacenie i łuszczenie się. Należy więc postarać się, by skórę zmiękczyć oraz odpowiednio nawilżyć. Może w tym pomóc pedicure, który w gabinecie kosmetycznym poprzedzony jest zmiękczającymi kąpielami (np. przy użyciu specjalnych kwasów). Po nich twarda i zrogowaciała skóra jest

zeskrobywana (albo ręcznie – tarką, albo mechanicznie). Równie skuteczna może stać się kąpiel parafinowa, która nawilży oraz natłuszcza skórę stóp – przynosząc im prawdziwą ulgę. Po takiej kąpieli stopy będą gładkie, a skóra elastyczna.

Kosmetyki do pielęgnacji stóp

Nie można zapominać, że dbanie o stopy to także używanie odpowiednich kosmetyków. Latem, przynajmniej raz na tydzień, stopom warto zrobić peeling, który przygotuje skórę do lepszego pochłaniania składników nawilżających. Dobrze sprawdzą się tutaj peelingi solne albo cukrowe. Kolejnym krokiem pielęgnacji będą zaś kosmetyki do stóp, takie jak kremy oraz maski nawilżające. Działanie tych ostatnich zależne jest od ich przeznaczenia i mogą być one:

– nawilżające i ujędrniające,

– złuszczające,

– odżywcze,

– zapobiegające nadmiernemu poceniu,

– relaksacyjne.

Pielęgnacja stóp to także oczywiście dbanie o paznokcie oraz okalające je skórki. Trzeba to robić nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych, bo np. popękane skórki przestają stanowić barierę dla mikroorganizmów, a to później skutkuje różnego rodzaju infekcjami. Zabiegi jakim poddawane będą stopy, wykonywać można w gabinetach kosmetycznych i salonach SPA, jednak równie skuteczna może być pielęgnacja domowa. Na koniec warto wspomnieć, że latem nie można zapominać o smarowaniu stóp kremem z filtrem – by ochronić je przed działaniem promieni słonecznych.

Spodobał się Tobie ten artykuł? Ten artykuł został napisany przy współpracy ze sklepem zdrowybut.pl. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą na wyżej wymienionej stronie www.