rekrutacje online

Kiedy zdecydować się na headhunting?


Headhunting czyli poszukiwanie bezpośrednie,w środowisku rekruterów najczęściej zwany executive search,a potocznie firmy świadczące usługi headhunterskie to łowcy głów. Co oferują firmy rekrutacyjne? Po pierwsze poszukiwanie wysoce wyspecjalizowanych specjalistów w każdej branży poprzez poszukiwanie celowane. Po drugie Poufny i utajniony proces rekrutacji. Pozyskanie kandydatów z bezpośredniej konkurencji. Po trzecie ograniczenie czasu i kosztów rekrutacji.

Kiedy zdecydować się na headhunting online?

Jeśli prowadzisz swoją Firmę lub też jesteś menadżerem, kierownikiem lub po prostu przeprowadzałeś już kiedyś procesy rekrutacji, z całą pewnością wiesz, że nie jest to łatwe zadanie. Wymaga czasu, cierpliwości i nie zawsze kończy się sukcesem.

Zlecenie rekrutacji zewnętrznej firmie ma wiele zalet. Przede wszystkim wysokie prawdopodobieństwo pozyskania pracownika o pożądanych kwalifikacjach i kompetencjach. Ponadto oszczędność czasu i kosztów.

Headhunting to metoda pozyskiwania bezpośredniego pracowników. zazwyczaj wyszukuje się osoby, które są pasywne na rynku pracy, które same nie zgłoszą swojej kandydatury w tradycyjnej formie rekrutacji. W branży rekrutacyjnej poufność i utajnienie procesu rekrutacji to podstawa. Bardzo często pracodawca, który zlecił rekrutację prosi by do pewnego etapu rekrutacji nie ujawniano nazwy firmy, dopóki rozmowy nie będa na bardziej zaawansowanym poziomie. Również rekrutowani kandydaci chcą zachować wysoką poufność, aby nie narazić się obecnym przełożonym.

Jak wyglądają poszukiwania ‘głów’ przez firmy headhunterskie? Na początku trzeba sporządzić profil potencjalnego kandydata, a następnie starannie zaplanować metody jego poszukiwania. Pierwsza kwestia profil kandydata czyli określenie kompetencji twardych m.in wykształcenie, specjalizacja branżowa, doświadczenie zawodowe, posiadane certyfikaty i ukończone kursy, znajomość języków obcych, programów komputerowych itp. W kolejnych etapach rekrutacji sprawdzane są kompetencje miękkie kandydatów, istotne na danym stanowisku np. praca pod presją czasu, umiejętność organizacji  pracy, zarządzania zasobami ludzkimi, radzenia sobie z problemami w zespole itp. Firmy headhunterskie są wyspecjalizowane w sprawdzaniu umiejętności interpersonalnych kandydatów. Ponadto przeprowadzają liczne testy sprawdzające kandydatów na wielu polach. W firmach rekrutacyjnych zatrudnionych jest szereg specjalistów, psychologów, socjologów czy specjalistów od mowy ciała, prezencji i wizerunku.

Jeśli nie masz czasu na rekrutację, lub tez nie chcesz poświęcać czasu pracy swoich pracowników zdecydowanie zdecyduj się na specjalistów w tej kwestii. Rekrutacja zewnętrzna to oszczędność czasu i kosztów i 90% szans na trafny wybór. W Polsce ugruntowaną pozycję w tej branży ma Integra. Firma z Poznania, który świadczy usługi headhunterskie na najwyższym poziomie. Jej wykwalifikowani pracownicy pomogli pozyskać wysoce wykwalifikowanych specjalistów dla najbardziej wymagających branży, a także zrekrutować kadrę zarządzającą w wielkich międzynarodowych korporacjach.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą rekrutacyjną, która rekrutuje także online Integra-rekrutacje

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *