pasieki 01

Jak zaprojektować salon w szeregowcu?

Szeregowiec jest dla wielu idealnym kompromisem między blokiem, a domem jednorodzinnym – zgrabnie łączy ze sobą ich najważniejsze cechy, spełniając wszystkie wymagania jego użytkownika. Mimo tego, że ma formę domu, nie jest z reguły duży, dlatego aranżacja poszczególnych pokoi musi kosztować konkretny plan działania. Salon jest szczególnie ważny, ponieważ ma być on głównym miejscem spotkań, spędzania wspólnego czasu z rodziną, jak i odosobnieniem, miejscem relaksu. Jaki projekt salonu w szeregowcu będzie najbardziej odpowiedni?

JAKIE FUNKCJE MA SPEŁNIAĆ SALON?

Każdy ma inne wymagania i wyobrażenia na temat tego, jak poszczególne pomieszczenia wykorzystać. Dla jednych salon ma się składać z kanapy i telewizora na ścianie, dla drugich ma być jadalnią, z dużym stołem i krzesłami po środku. W przypadku rodzin wielodzietnych warto zrobić naradę i poznać opinię każdego z jej członków. Ile ludzi, tyle pomysłów, więc wspólnymi siłami na pewno można ustalić przeznaczenie salonu, by każdemu pasował.

JAK DUŻY JEST SALON?

To, jak urządzimy nasz salon, zależy także od jego wielkości. Gdy jest duży, może spełniać więcej niż jedną funkcję – podzielić go na przykład na strefę telewizyjną i jadalnię. Zwykle mamy do czynienia z salonami mniejszymi, więc dobrze jest znaleźć złoty środek – poświęcić duży pokój na miejsce spożywania posiłków, a kanapę z kinem domowym przenieść gdzie indziej. Oczywiście nie ma na to przymusu i jedynej słusznej metody. Projekty szeregowców potrafią być bardzo różnorodne, więc przy dokładnym zapoznaniu się z nim i odrobiną wyobraźni można razem z projektantem wnętrz stworzyć odpowiednią aranżację.

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Szeregowce lubią prostotę i minimalizm – nie są duże, więc najlepiej, jeśli jest jak najmniej niepotrzebnych mebli i ozdób na drodze. Przy projektowaniu salonu warto postawić na styl skandynawski, który dokładnie spełnia te cechy. Prosto wykonane meble są uniwersalne i nowoczesne, a jasne ściany powiększą optycznie wnętrze. Dodatki niech będą skromne, z elementami drewnianymi i ceglanymi. Naturalność połączona z industrializmem dają niesamowity efekt, który powinien spodobać się każdemu. Ma być ładnie, ale i funkcjonalnie.

Szeregowiec to dobre rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie spokój, bezpieczeństwo i wygodę. Twój salon może być miejscem takiego relaksu, wystarczy tylko dobrze wszystko rozplanować.

Za współpracę przy redakcji dziękujemy stronie pasieki-komorniki.pl