żaluzje fasadowe

Jak zabezpieczyć dom przed włamywaczami?

Najczęściej złodzieje dostają się do mieszkania lub domu przez okno. Kiedyś największą przeszkodą dla nich były kraty w oknach. W dzisiejszych czasach nad bezpieczeństwem mieszkańców i ich majątku czuwają okna antywłamaniowe, alarmy i żaluzje.

Okno jest ważną przeszkodą dla złodzieja jako całość. Dawniej najlepszym sposobem na złodzieja były kraty. Powoli odchodzimy na szczęście od tego sposobu zabezpieczenia. Kraty są brzydkie, zabierają światło oraz są niebezpieczne w razie pożaru, gdyż odcinają drogę ucieczki. Współczesne bezpieczne okno musi posiadać bardzo solidną ramę, antywłamaniowe okucia, oraz grube, najlepiej pokryte folią szyby. Warto zainwestować w okna posiadające szyby ze szkłem laminowanym, mimo że są one droższe od standardowych.

Okno na pewno będzie lepiej zabezpieczone, im bogatszy jest zestaw elementów antywłamaniowych i solidniejsza ich konstrukcja.

W walce ze złodziejami świetnie sprawdzają się żaluzje zwykłe lub antywłamaniowe, czyli żaluzje fasadowe. Te ostatnie posiadają specjalny pancerz oraz specjalnie wzmacniane prowadnice.

Bardzo ważne jest, aby drzwi do domu czy mieszkania były solidnie wykonane i zamontowane oraz były wyposażone w solidne atestowane zamki. Musimy zadbać aby również odpowiednio zabezpieczyć drzwi garażowe, okna dachowe, piwniczne czy świetliki.

Jeśli stać nas na większy wydatek, to warto zainwestować w monitoring i oczywiście dobre oświetlenie zewnętrzne domu. Jeżeli dołożymy do tego sprawny i skuteczny system alarmowy, to możemy być na pewno o wiele bardziej spokojni o bezpieczeństwo naszego domu lub mieszkania.

Oczywiście oprócz tych technicznych zabezpieczeń, musimy stosować również prostsze, ale równie skuteczne metody i zachowania, które mogą nas uchronić przed włamaniem. Czyli po prostu nie powinniśmy stwarzać złodziejowi okazji. Nie zostawiać otwartych okien na parterze, nie opowiadać nikomu, że wyjeżdżamy daleko. Dobrym sposobem jest poprosić sąsiada o zwrócenie uwagi na nasz dom lub mieszkanie podczas wyjazdu. Te wszystkie sposoby na pewno przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa naszego domostwa.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *