świece zapachowe

Jak prawidłowo palić świece WoodWick z drewnianym knotem?

Z całą pewnością jeszcze nie każdy zna świece WoodWick. Są one produktem dość luksusowym i wciąż bardzo mało rozpoznawalnym w Polsce. Przyczynia się do tego także fakt, iż świece WoodWick można kupić jedynie w wybranych sklepach i nie są one jakoś szczególnie reklamowane.

Dlatego też wiele osób stykając się po raz pierwszy ze świecami z drewnianym knotem, nie jest pewna, w jaki sposób je palić. A tak naprawdę wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, aby móc cieszyć się nastrojowymi świecami, które palić będą się przez kilka godzin.

W jaki sposób palić więc świece WoodWick?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że za każdym razem świeczka powinna palić się przez trzy albo cztery godziny. Pozwoli to na równomierne rozpuszczenie się wosku, a co za tym idzie, uwolnienie się przyjemnych aromatów.

Warto dbać także o higienę knota. Nie powinien on mieć więcej niż 3, 4 centymetry długości. Jednak łatwo o to zadbać. Po zgaszeniu świecy wystarczy po prostu delikatnie ukruszyć końcówkę knota. Ze względu na to, iż jest on drewniany, nie powinno sprawić to większego problemu. Aby proces palenia świecy odbywał się odpowiedzialnie i bezpiecznie, warto postawić ją na czas palenia się, na drewnianej zakrętce, która sprawi, że podłoże nie będzie się nagrzewać.

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić, paląc świecę, zdecydowanie jest jej tunelowanie. Do tunelowania dochodzi, gdy świeczka jest palona zbyt krótko. Wtedy w jej wnętrzu pojawia się wgłębienie, które pogłębia się z każdym, ponownym zapaleniem świecy. Aby do tego nie dopuścić, zawsze trzeba rozpuszczać wosk w całości, aż do powstania płynnej tafli na całej powierzchni świecy.

Zawsze używając świec, należy zachować podstawowe środki ostrożności. Między innymi należy rozważnie wybierać miejsce, w którym pozostawiona jest świeca. Nigdy nie wolno zostawiać jej w miejscach, gdzie dochodzi do przeciągów, lub też tam, gdzie nie może ona stać na całej swojej powierzchni. Świeca zawsze powinna mieć stabilne podłoże.