smartwatch

Smartwatch – czy warto?

Dzisiaj już raczej nie nosi się zegarków w celu sprawdzenia, która jest godzina. Tą funkcję już od lat pełnią telefony – zegarki zaś służą bardziej jako ozdoba, czy wręcz biżuteria. Wydawałoby się, że na tym ich rola się zakończy, ale niespodziewanie się to zmieniło. Tradycyjne zegarki wyparły ich nowocześniejsza, inteligentna wersja – smartwatch.

Czym jest smartwatch? To nic innego, jak inteligentny zegarek. Jest to urządzenie elektroniczne, spełniające nie tylko funkcje tradycyjnego zegarka, ale ma też i odtwarzacz mp3, nawigację GPS, aparat fotograficzny i wiele, wiele innych. Jego charakterystycznym elementem jest ekran dotykowy i prosty, nowoczesny design. Jest niczym smartfon, ale w wersji na nadgarstek.

DLA KOGO SMARTWATCH?

Obecnie na rynku jest dostępna niezliczona ilość modeli zegarków smartwatch. Każdy z nich ma własne funkcje i właściwości, a także wyjątkowy design. Dodatkowo istnieje wiele bardziej lub mniej przydatnych aplikacji, które można zainstalować i z nich korzystać na co dzień.

Ich niewątpliwą zaletą jest to, że potrafią dosłownie komunikować się ze smarftonami dzięki łączności Bluetooth. Umożliwia to przeglądanie wiadomości tekstowych i powiadomień na zegarku, a co za tym idzie, również na odpisanie na SMS-a i przeglądania internetu. Jest to ogromna wygoda dla ludzi zabieganych i aktywnych, którzy nie mają czasu sprawdzać non stop swojego telefonu, a bardzo by tego chcieli.

Z tego też względu smartwatch jest bardzo popularny wśród osób ze świata biznesu, którzy muszą się komunikować non stop z klientami, jak i wśród takich, którzy są aktywni fizycznie. Dlaczego? Bowiem smartwatch ma zainstalowany krokomierz, a także aplikacje sprawdzające puls, przypominające o piciu wody, itd. Możliwości ma praktycznie tyle, co smartfon, więc naprawdę sporo. Ale oczywiście każdy kij ma dwa końce.

WADY SMARTWATCHY

Przed zdecydowaniem się na kupno smartwatcha warto dowiedzieć się o jego ograniczeniach. Bo trzeba przyznać, że takowe istnieją, i to nawet sporo. Już sam fakt, że jest zdecydowanie mniejszy niż smartfon, więc nie aż tak praktyczny musi dawać do myślenia. Jego dużą wadą jest przede wszystkim krótka żywotność baterii. Jeśli będzie się z niego korzystało intensywnie i często, to nie przeżyje dwóch dni bez ładowania. Kolejną dość istotną wadą jest jego kompatybilność z telefonem. Może jest to dość wygodna funkcja, ale wielu sceptyków uważa, że nie ma sensu nosić smartwatch na nadgarstku, skoro lepszą wersję i tak ma się już w kieszeni czy torbie? To, że komunikuje się z nim nie zmienia faktu, że i tak telefon trzeba nosić ze sobą.

Wielu, co zdecydowało się na kupno smartwatcha bardzo sobie go chwali. Fakt, może to być bardzo wygodny gadżet, ale tylko dla osób, które faktycznie go potrzebują. Został on stworzony w konkretnym celu i dla konkretnej grupy ludzi, więc lekkomyślny zakup inteligentnego zegarka, tylko dlatego, żeby go mieć, jest kompletnie bez sensu.

smartwatch 02

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *