hurtownia pościeli

O czym pamiętać podczas zakupu pościeli?

Mogłoby się wydawać, że zakup kompletu pościeli nie stanowi większego wyzwania, jednak jest zupełnie inaczej. Producent pościeli gwarantuje tak szeroki wybór, że podjęcie prawidłowej decyzji nie jest takie proste. W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy pościel będzie użytkowane w ciepłych, czy też zimnych miesiącach. Istnieją jeszcze kołdry antyalergiczne dla alergików, bawełniane, z mikrofibry… Oczywiście można również znaleźć modele, które sprawdzą się przez cały rok. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Guziki czy zamek?

Pościel zapinana na guziki to ponadczasowa klasyka. Niestety ich zapinanie może zajmować sporo czasu, co dla wielu osób nie jest komfortowe. Ponadto częsta eksploatacja może przyczynić się do tego, że guziki odpadną. Współcześnie stosuje się głównie zapięcia w postaci zamka błyskawicznego. Są one nie tylko niezawodne, ale również funkcjonalne. Ponadto zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza. Trzeba jednak pamiętać, że ten rodzaj zamknięcia sprawdzi się wyłącznie w wysokojakościowych produktach. Jest to gwarancja tego, że pozostanie on w nienaruszonym stanie, niezależnie od okoliczności. Wymiana zamka na nowy jest nieekonomiczne, więc lepiej sprawdzić jego stan przed zakupem.

Szwy oraz wykończenie

Hurtownia pościeli zapewnia ogromny wybór produktów posiadających nieprzeciętne wykończenie np. w formie eleganckich haftów, czy też naszytych koronek. Wszystko to sprawia, że pościel prezentuje się efektowniej i sprawia wrażenie luksusowej.

Podczas wyboru pościeli ważna jest również jakość szwów. Powinny być one ponadprzeciętnie trwałe oraz wytrzymałe. Słabej jakości łączenia mogą ulec uszkodzeniu nie tylko podczas codziennego użytkowania, ale również prania. Szew nie może rozchodzić się na boki, gdyż pościel będzie nadawać się jedynie do wyrzucenia. Ponadto nie powinny się one strzępić, gdyż pogarsza to wygląd wizualny tkaniny.

W pościeli najwyższej klasy wykorzystywane są szwy laminowane. Charakteryzują się one odpornością na zniszczenia, czy też rozerwania. Jest to opcja na długie lata.

Naturalne czy sztuczne kołdry antyalergiczne

Rodzaj zastosowanego materiału ma wpływ na to czy kołdra jest antyalergiczna czy nie. Nie jest tot jednak zasada, ponieważ bawełna, naturalny materiał, rzadko powoduje uczulenia. Inaczej jest natomiast w przypadku takich wypełniaczy jak pierz czy puch, które są wysoko alergiczne. Ze sztucznych materiałów warto polecić polar, jako idealny, antyalergiczny materiał na wszelkiej maści pościele czy koce.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *