statek handlowy

Sesje rozwojowe na statku handlowym

Wyobraźmy sobie, że znajdujemy się na wielkim statku handlowym, który płynie przez Pacyfik. W okół tylko my i jacyś marynarze. W zasadzie to nie mamy zbyt wiele perspektyw na zabicie nudy.

Analiza w samotności

W takim przypadku możemy postarać się o to aby poukładać sobie wszystko w głównej. Ułożyć swoisty plan, który zapewni nam lepszą praktykę na przyszłość. Wielu trenerów personalnych uważa, że takie zresetowanie społeczne może bardzo pomóc nam w odnalezieniu właściwej drogi. Warto zatem gdy jesteśmy w jakimś miejscu odosobnienia zrobić rachunek sumienia i stworzyć nową listę zadań. Nie mus być to jednak statek handlowy. Może być to szpital, sanatorium lub ośrodek wczasowy oddalony od społeczeństwa.

Sesje rozwojowe

Sesje rozwojowe mają na celu wskazanie drogi rozwoju dla indywidualnej jednostki. Ludzie często gubią się w gąszczu spraw zawodowych przez co ich kariera nie idzie w dobrym kierunku lub wręcz staje w miejscu. Dobry coach jest w stanie odmienić taką tendencję i doprowadzić naszą karierę na właściwe tory.

Team Coaching

Najważniejsze aby proces zmiany podejścia do rozwoju zaczął się od kadry kierowniczej. To właśnie decydenci muszą sami zauważyć jakie błędy popełniają i co ich hamuje. Kiedy menadżerowie dojdą do tego, wtedy należy przeprowadzić team coaching. Jest to forma sesji rozwojowych dla całego zespołu, które maja na celu poprawę funkcjonowania danej jednostki. Najważniejsze jednak aby to zarządzający zrozumieli, że impuls do rozwoju musi pochodzić właśnie od nich. Jeżeli tak zrobią to na pewno żaden statek nie utonie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *