askdj kjdasjdkf hadfjh

Medycyna anti-aging – jak zatrzymać młodość?

Nie da się ukryć, że w pewnym wieku zaczyna się bardzo mocno dostrzegać nieubłagany upływ czasu. Przede wszystkim widzi się go po swoim ciele, które staje się systematycznie słabsze i nieco mniej estetyczne. Jak się jednak okazuje, współczesna nauka nie składa broni w walce o zatrzymanie młodości tak długo, jak się da. Efektem tych starań jest medycyna anti-aging. Co warto o niej wiedzieć i jakie są konkretnie metody na długą młodość? Czy upływ czasu można spowolnić? O tym i więcej w najnowszym wpisie razem z MkEstetyka z Gliwic.

Czym jest anti-aging?

Jeśli chce się zrozumieć, jakie są najlepsze i najskuteczniejsze metody anti-aging, najpierw trzeba dowiedzieć się, czym to w ogóle jest. Jak się okazuje, jest to zbiór różnego rodzaju działań, które mają na celu spowolnienie, a nawet odwrócenie procesów starzenia się organizmu. Jest to obecnie zdecydowanie najprężniej rozwijająca się dziedzina medycyny estetycznej i kosmetologii. Trudno się dziwić, w końcu dosłownie każdy chce zachować swoje ciało w odpowiedniej formie i stanie wizualnym możliwie jak najdłużej.

Najpopularniejsze zabiegi anti-aging

Jeśli ktoś zastawia się nad tym, jak opóźnić procesy starzenia swojego ciała, to bez wątpienia pierwsze co przychodzi takiej osobie na myśl, są różnego rodzaju zabiegi odmładzające. Jakie są zatem najlepsze i najskuteczniejsze zabiegi tego typu?

Zdecydowanie jednym z najlepszych zabiegów kosmetycznych z tego zakresu, jest mezoterapia igłowa skóry. Polega ona na wstrzykiwaniu w skórę, najczęściej twarzy, specjalnej mieszanki substancji odżywczych i odmładzających. Dzięki temu, że poszczególne składniki dostają się bezpośrednio do skóry, a nie są nakładane na nią, działają one zdecydowanie silniej i szybciej. Dzięki tej metodzie możliwe jest nie tylko wygładzenie zmarszczek, lecz również znaczne odmłodzenie skóry.

Innego typu bardzo często stosowanym rodzaje zabiegów, są laserowe zabiegi regeneracyjne. W miejscu powstania nieestetyczny zmian skóry stosowany jest promień lasera, który pobudza komórki skóry do regeneracji, co sprawia, że wygląda ona młodziej i zdecydowanie ładniej.

Kolejnym bardzo często polecanym w sprawdzonych klinikach medycy estetycznej rodzajem zabiegu odmładzającego jest peeling chemiczny. Polega on na wykorzystaniu określonego rodzaju substancji, które powodują degradacje górnej warstwy naskórka, z jednoczesnym regenerowaniem się skóry. Komórki zostają pobudzone do regeneracji, co sprawia, że skóra w miejscu stosowania takiego peelingu jest młoda, piękna i jędrna.

Cosmetologist standing next to a young female patient lying on the couch in her office

Zmiana stylu życia

Każda osoba, która zainteresuje się medycyną anty-aging, powinna wiedzieć, że nie polega ona tylko i wyłącznie na różnego rodzaju zabiegach odmładzających. Podstawą w tym wypadku jest diametralna zmiana trybu życia. Na czym to polega?

Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że niezbędne jest wprowadzenie do codziennych czynności odpowiedniej ilości aktywności fizycznej, zmiana diety, czy też większa ilość snu. Zalecane jest także znaczne zmniejszenie poziomu stresu, poprzez wykluczenie z codziennego życia czynników powodujących jego podniesienie. Dopiero tak kompleksowe działanie spowoduje, że filozofia anty-agign przyniesie pożądane efekty działania.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką mkestetyka z Gliwic