domy szeregowe

Na co zwrócić uwagę kupując dom szeregowy?

Domy w zabudowie szeregowej, to coraz popularniejsza forma stawiania budynków mieszkalnych. Łączą one w sobie swobodę posiadania własnego budynku oraz wygodę mieszkania we wspólnocie. Na co jednak zwrócić uwagę przy zakupie takiego mieszkania?

Sprawdzony deweloper

Dom szeregowy to taki, którego przynajmniej jedna ściana łączy się z mieszkaniem sąsiadów. Taka forma zabudowy wymaga dokładnego określenia prawa własności nieruchomości, jak i działki. Dlatego warto wybrać sprawdzonego dewelopera, z którym zawrzemy taką umowę, która w przyszłości uchroni nas od sporów z sąsiadami.

Jakość wykonania

Sprzedaż domów szeregowych jest coraz popularniejsza, dlatego warto przyjrzeć się aktualnym ofertom i wybrać taką, która będzie cechowała się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Jedną z najważniejszych kwestii przy kupnie szeregowca jest izolacja akustyczna. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza kiedy decydujemy się na segment środkowy. Takie umiejscowienie mieszkania pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, jednak musimy liczyć się z bliskim sąsiedztwem innych rodzin z obu stron. Dlatego przed podjęciem decyzji sprawdź, czy ściany zostały przystosowane pod kątem akustyki oraz z jakich materiałów zostały wykonane. Oprócz jakości wykonania samego budynku warto przyjrzeć się również gruntowi, na którym znajdują się nieruchomości. Na terenach położonych w dolinie, które nie posiadają odpowiedniego systemu odwadniania dróg i terenów przydomowych będzie zalegać woda, co może negatywnie wpłynąć na budynki. Szukając domu poza miastem koniecznie sprawdź, czy osiedla podłączone jest do kanalizacji oraz czy miejscowość jest dobrze skomunikowana z innymi, większymi miastami.

Mieszkanie w zabudowie szeregowej ma wiele zalet, jednak przy szukaniu najlepszej okazji, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw. Podsumowując,
wybierz doświadczonego dewelopera, który specjalizuje się w sprzedaży domów szeregowych,
• sprawdź koniecznie grubość ścian i jakość materiałów wykorzystanych do budowy,
• przyjrzyj się działce i lokalizacji inwestycji.
Jeżeli przy wyborze domu weźmiesz pod uwagę te czynniki, to znacznie ułatwi Ci to znalezienie mieszkania idealnego!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *