depilacja poznań podolany

Który rodzaj depilacji jest najlepszy?

Depilacja jest zabiegiem pielęgnacyjnym, za którym nie przepada wiele kobiet i mężczyzn. Jest to jednak jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Są osoby, które golą się codziennie, ale coraz więcej decyduje się na robienie zabiegów depilacji raz na miesiąc. To, jaką depilację wybierzesz, będzie maiło wpływ na to, jak zareaguje twoja skóra oraz jak długotrwałe będą efekty.

Depilacja depilatorem elektrycznym

Jest to depilacja, na którą często decydują się kobiety. Taki rodzaj pielęgnacji usuwa włoski nawet na kilka tygodni. I pod tym względem jest jednym z najlepszych sposobów na depilację. Warto jednak pamiętać, że sam depilator sporo kosztuje, a zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych. Włoski należy nieco zapuścić, by maszynka mogła je złapać. Podczas zabiegu włoski zostają wyrywane ze skóry, a to powodować może ból. Można również kupić maszynki elektryczne, które usuwają małe włoski, ale wtedy cebulka włosa nie zostaje usunięta, przez co włos odrasta w szybkim czasie.

Depilacja kremem do depilacji

To również popularna metoda depilacji, szczególnie wśród kobiet. Jest to zabieg bardzo szybki i bezbolesny, w przeciwieństwie do poprzedniego. Jednak efekty takiej depilacji utrzymują się zaledwie przez trzy dni. Po tym czasie włoski zaczynają odrastać, a przyczyną tego jest nieusunięcie cebulki. Trzeba również pamiętać, by przed wykonaniem zabiegu przejść przez próbę uczuleniową.

Depilacja woskiem

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest depilacja woskiem. Jest to sposób na usunięcie włosów nawet na parę tygodni. Jeśli wosk jest nakładany w prawidłowy sposób i zostaje usunięty ze skóry wraz z włoskami, to zabieg ten nie powinien być bolesny. Tak więc musi być on wykonany przez specjalistę, by był on komfortowy, jak depilacja kremem i tak skuteczny, jak zabieg usuwania włosów z ciała przy pomocy depilatora elektrycznego. Depilacja woskiem jest najbardziej skutecznym zabiegiem ze wszystkich wymienionych. A na jaką ty się zdecydujesz?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *