profesjonalny aparat

Na czym polega fotografia bezcieniowa?

Fotografia bezcieniowa wykorzystywana jest najczęściej podczas wykonywania zdjęć produktów. Warto mieć świadomość, że każdy element odbija światło w inny sposób. Zależy to m.in. od jego złożoności, a także materiału, z którego jest wykonany. Nawet najlepszy aparat cyfrowy nie jest w stanie wyeliminować odbijających się promieni słonecznych. Materiały o ciemnych kolorach zwykle bardzo dobrze chłoną światło, dzięki czemu jego odbicie jest o wiele mniejsze. Jasne kolory błyszczą się w słońcu, czy też lampie bardzo intensywnie. Podobnie jest w przypadku powierzchni metalowych, które zachowują się, jak szkło lustrzane. Oczywistym jest, że na profesjonalnych zdjęciach produktowych nie ma miejsca na tego typu niedoskonałości. Zamiast wyeksponować produkt można otrzymać nieestetyczne białe lub czarne plamy (w zależności od tego, pod jakim kątem pada światło). Jak rozwiązać ten problem?

Wybór odpowiedniego materiału

Dobry, profesjonalny aparat (jak lustrzanka) potrafi nieco zatuszować błędy wynikające z niekorzystnego oświetlenia, jednak podstawą są akcesoria do aparatów. To właśnie one umożliwiają kontrolę nad tworzonymi materiałami. Nie należy również zapomnieć o materiale, na którym znajduje się fotografowany przedmiot. On również odbija promienie świetle. Do wyboru jest wiele różnych modeli, które odznaczają się innym wykończeniem powierzchni. Niektóre z nich lśnią, zaś inne utrzymane są niemal w macie.

To, jakie oświetlenie będzie zastosowane podczas robienia zdjęć wpływa na efekt końcowy. Dobór zależy głównie od kształtu i rozmiaru produktu.

Stół bezcieniowy czy namiot świetlny?

Stoły bezcieniowe są nie tylko skuteczne, ale również komfortowe w użytkowaniu oraz praktyczne. Dowolnie można regulować ich położenie, tak aby współgrały z obiektywem. Ponadto stół można wyposażyć w dowolnie wybrane tło fotograficzne, co zwiększa jego uniwersalność. Płaszczyzna robocza perfekcyjnie niweluje cienie, a także rozprasza światło. Dzięki temu można otrzymać doskonałe fotografie, które wydobywają wszystkie zalety produktu.

Namiot świetlny, zwany również komorą bezcieniową, umożliwia usunięcie niechcianych refleksów. Elementy mogą być fotografowane z różnych pozycji i stron, dzięki zastosowaniu kilku otworów fotograficznych.

aparaty fotograficzne

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *