duże świece ozdobne

Jak ciekawie ozdobić wnętrze?

Czysto, ładnie i pachnąco – tak powinno wyglądać każde wnętrze naszego domu i wbrew pozorom można to osiągnąć. Oprócz sprzątania warto zadbać także o ładne udekorowanie pomieszczeń i umieszczenie w nich źródła przyjemnego zapachu. Świece zapachowe pełnią zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Stanowią źródło pięknego zapachu i miłej dla oka ozdoby. Jak najbardziej warto po nie sięgnąć podczas dekorowania domu. Co jeszcze będzie pomocne?

Piękny i pachnący dom

W celu cieszenia się pięknym i unikalnym wnętrzem można oczywiście zlecić jego zaprojektowanie specjalistom, co niestety wiąże się z niemałymi wydatkami. Nie ma jednak takiej potrzeby, gdyż możemy sami je zaaranżować, zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami. Tym bardziej, ze obecnie mamy ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o przeróżne dekoracje. Za ich pomocą można nadać wnętrzu charakteru, stworzyć odpowiedni nastrój i wypełnić dom pięknym zapachem. Do dekoracji wnętrz świetnie sprawdzą się zarówno małe, jak i duże świece ozdobne.

Jeśli zależy nam na pięknie pachnących pomieszczeniach, to warto postawić na świece lub woski zapachowe. Sam świecznik stanowi już piękną ozdobę. Małe świeczki i podgrzewacze można umieścić w kieliszkach czy też słoiczkach, a następnie przyozdobić je wstążkami, sznurkami czy suszonymi kwiatami. Świeczki można poustawiać niemalże wszędzie – na parapecie, ławie, stoliku kawowym czy też na półce regału. Szybkim sposobem na ożywienie wnętrz jest także zakup tapety czy naklejki na ścianę.

Niezastąpione są również kolorowe dywany, narzuty, skrzynie, ramki na zdjęcia, wazony, żywe rośliny – kwiaty i drzewka. Jeśli nie mamy pomysłu na aranżację wnętrza, to warto poszukać inspiracji w Internecie, w gazetach czy katalogach. Można również wybrać się na pchli targ, gdzie można znaleźć czasem prawdziwe skarby. Z kolei za pomocą sztukaterii można stworzyć nawet arystokratyczny salon. Sztukaterie mogą być gipsowe, ze styropianu, poliestru czy poliuretanu. Do dyspozycji mamy zarówno ozdobne listwy, jak również gotowe rozety sufitowe. Kolorowe poduszki także stanowią praktyczną dekorację, a ich miejsce nie znajduje się jedynie w sypialni.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *