przeszczep włosów poznań

Co warto wiedzieć o przeszczepie włosów?

Dobrze przeprowadzony zabieg przeszczepu włosów pozwoli nam cieszyć się naturalnie wyglądającą czupryną. Przed podjęciem decyzji o wyborze kliniki warto zapoznać się z najistotniejszymi informacji na jego temat. Pozwoli nam to dobrać właściwą dla nas metodę i sprawdzić, z czym wiąże się zabieg.

Przeszczep włosów – starą, czy nową metodą?

Tradycyjne, inwazyjne metody przeszczepu włosów jeżą włosy na karku. Zdają się być bolesne i nieprzyjemne. Jednak, aby cieszyć się nową fryzurą nie musimy decydować się na zabieg rodem z filmów o doktorze Frankensteinie.

Nowoczesne metody przeszczepu włosów w znacznej mierze różnią się od tych, które były naszą jedyną opcją jeszcze kilka lat temu. Teraz rolę chirurga plastycznego przejmuje robot, który wyręcza lekarza w całej ręcznej pracy. Najpierw następuje skanowanie głowy pacjenta, a następnie przesłanie danych do komputera. Na ich podstawie lekarz wydaje polecenia robotowi i nadzoruje całą procedurę.

Robot sam wybiera najlepsze mieszki

Robot samodzielnie wybiera i pobiera najlepsze mieszki włosowe do przeszczepu. Jego zadaniem jest także przygotowanie chirurgowi obszarów do końcowych wszczepień. Automatyka urządzenia pozwala mu w pełni kontrolować głębokość pobierania i dokonywać jej pod praktycznie każdym kątem.

Przeszczep włosów bez blizn

Dawne metody polegające na praktycznie oskalpowywaniu niektórych partii ciała, pozostawieniu widocznych i nieestetycznych blizn należą już do przeszłości. Lekarze cały czas pracują nad metodami, które dają możliwie największy komfort i zadowolenie pacjentowi. Ostatnio coraz większą popularność zdobywa metoda FUE, dzięki której nie przeszczepiamy całych płatów włosów wraz ze skórą, a dokonujemy przeszczepów jedynie mieszków włosowych.

Blizny po zabiegu? Prawie niewidoczne. A przy odrośnięciu włosów właściwie niemożliwe do zauważania. Nie ma tutaj również problemu ze skutkami ubocznymi, powikłaniami i innymi dotychczasowymi problemami osób decydujących się na przeszczep. Zabieg metodą FUE jest praktycznie bezbolesny, a pacjent dochodzi do siebie znacznie szybciej.

 

Co więcej, decydując się na zabieg FUE nie musisz obawiać się efektu peruki. Nad Twoją nową fryzurą będzie pracować chirurg, dermatolog, a także trycholog, co sprawi, że będziesz mógł cieszyć się nowymi i naturalnie wyglądającymi włosami.

przeszczep włosów

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *