sprzęt fryzjerski

Czego można nauczyć się na kursach fryzjerskich?

Bardzo wiele osób uwielbia pracować z włosami i tworzyć wymyślne fryzury. Jednak nie w każdym przypadku oznacza to, że nadają się na fryzjerów. Celem udziału w kursach i szkoleniach fryzjerskich jest poszerzenie wiedzy oraz umiejętności uczestników, dzięki którym możliwe będzie zwiększenie ich świadomości na temat specyfiki tego zawodu.

Niezbędne kwalifikacje

Egzamin potwierdzający kwalifikację zawodową na koniec trzyletniej szkoły zawodowej jest jednym ze sposobów na zdobycie zawodu fryzjera. Uzyskanie w ten sposób uprawnienie pozawala na profesjonalne wykonywanie zabiegów fryzjerskich, jednak również osoby nie posiadające takiego wykształcenia mogą zdobyć ten zawód. W tym celu wystarczy zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy, który nadzorowany jest uprawnioną w tym zakresie jednostką. Po zakończeniu szkolenia, uczestnik otrzymuje dyplom potwierdzający zdobycie kwalifikacji niezbędnych do rozpoczęcia pracy fryzjera.

Wiedza i umiejętności

Kursy i szkolenia fryzjerskie pozwalają przede wszystkie wszystkim na zdobycie kompleksowej wiedzy na temat technik i zabiegów niezbędnych do pracy fryzjera. Uczestnicy i uczestniczki mogą także dowiedzieć się, jak prawidłowo obsługiwać profesjonalny sprzęt fryzjerski. Możliwość uczestniczenia w praktykach daje szansę na doszlifowanie umiejętności w zakresie technik strzyżenia różnego rodzaju włosów, a także wykonywania usług fryzjerskich na sucho lub na mokro. Zajęcia praktyczne uwzględniają zarówno stylizacje fryzur damskich, jak i męskich. Pozwala to na nabycie umiejętności prawidłowego farbowania, prostowania czy cieniowania włosów.

Bezpieczna i profesjonalna praca

Kurs fryzjerski jest najlepszym sposobem na zapoznanie uczestników z wiedzą dotyczącą użytkowania różnego rodzaju akcesoriów, a także obsługi samego salonu. Dowiadują się między innymi jak prawidłowo wykorzystywać sprzęt fryzjerski oraz przygotować stanowisko pracy przed obsłużeniem klienta. Kursanci zapoznają się również z wszystkimi zasadami BP, których należy przestrzegać w salonie fryzjerskim. Zakres poznawanej wiedzy jest bardzo obszerny, dzięki czemu zdobyte umiejętności pozwalają uczestnikom nawet na założenie własnej działalności fryzjerskiej po zakończeniu szkolenia.

akcesoria fryzjerskie