świece zapachowe

Jak prawidłowo palić świece WoodWick z drewnianym knotem?

Z całą pewnością jeszcze nie każdy zna świece WoodWick. Są one produktem dość luksusowym i wciąż bardzo mało rozpoznawalnym w Polsce. Przyczynia się do tego także fakt, iż świece WoodWick można kupić jedynie w wybranych sklepach i nie są one jakoś szczególnie reklamowane.

Dlatego też wiele osób stykając się po raz pierwszy ze świecami z drewnianym knotem, nie jest pewna, w jaki sposób je palić. A tak naprawdę wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, aby móc cieszyć się nastrojowymi świecami, które palić będą się przez kilka godzin.

W jaki sposób palić więc świece WoodWick?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że za każdym razem świeczka powinna palić się przez trzy albo cztery godziny. Pozwoli to na równomierne rozpuszczenie się wosku, a co za tym idzie, uwolnienie się przyjemnych aromatów.

Warto dbać także o higienę knota. Nie powinien on mieć więcej niż 3, 4 centymetry długości. Jednak łatwo o to zadbać. Po zgaszeniu świecy wystarczy po prostu delikatnie ukruszyć końcówkę knota. Ze względu na to, iż jest on drewniany, nie powinno sprawić to większego problemu. Aby proces palenia świecy odbywał się odpowiedzialnie i bezpiecznie, warto postawić ją na czas palenia się, na drewnianej zakrętce, która sprawi, że podłoże nie będzie się nagrzewać.

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić, paląc świecę, zdecydowanie jest jej tunelowanie. Do tunelowania dochodzi, gdy świeczka jest palona zbyt krótko. Wtedy w jej wnętrzu pojawia się wgłębienie, które pogłębia się z każdym, ponownym zapaleniem świecy. Aby do tego nie dopuścić, zawsze trzeba rozpuszczać wosk w całości, aż do powstania płynnej tafli na całej powierzchni świecy.

Zawsze używając świec, należy zachować podstawowe środki ostrożności. Między innymi należy rozważnie wybierać miejsce, w którym pozostawiona jest świeca. Nigdy nie wolno zostawiać jej w miejscach, gdzie dochodzi do przeciągów, lub też tam, gdzie nie może ona stać na całej swojej powierzchni. Świeca zawsze powinna mieć stabilne podłoże.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *