jesienne wieczory

Jak spędzać długie listopadowe wieczory?

Listopad to czas, kiedy wieczory wydłużają się w nieskończoność. Większość osób ma wrażenie, że kiedy wychodzi do pracy jest ciemno i kiedy z niej przychodzi, też jest ciemno. Powoduje to narastanie poczucia przygnębienia, melancholii, zniechęcenia. Osoby te zapominają, że w domu można robić wiele rzeczy, które znów obudzą w nich radość i ochotę do życia. Ludzie często w te dni zasłaniają firany i idą spać. Co zatem zrobić aby zasłonięta zasłona nie powodowała u nas znużenia.

Ciekawa lektura

Nie ma nic przyjemniejszego niż kubek gorącej czekolady, ciepły koc i zajmująca książka. Niektórzy autorzy są w stanie przenieść czytelnika w inny, baśniowy świat. Dzięki, takiej lekturze, łatwo jest stracić poczucie czasu i może się zdarzyć, że niechcący zaśpicie do pracy.

Dobry serial lub film

Jeśli czujecie się zmęczeni i nie macie ochoty na nic, to dobrze zrobi wam jakaś zwariowana komedia. Trochę uśmiechu zapewni wam przypływ endorfin, uwolni wasz hormon szczęścia. Dla mnie szczególnie pozytywne są seriale komediowe, które zapewniają możliwość dłuższego obcowania z bohaterami, niż tylko 2 godziny.

Gotowanie lub pieczenie

To zajęcie sprawi wiele przyjemności wam ale również osobom, które z wami mieszkają. Uwaga wasze nowe hobby może spowodować, że więzy rodzinne się zacieśnią! Dzięki gotowaniu z mamą lub babcią, możecie poznać nowe-stare przepisy i  odkryć nieznane dotąd techniki.

Długie jesienne spacery

Tego typu sposób spędzania wolnego czasu poleca się szczególnie osobom z dziećmi. Codzienny spacer korzystnie wpływa na zdrowie dziecka: wzmacnia odporność, dotlenia. Jesienne wędrówki pomogą ci oderwać pociechę od ekranu telewizora czy komputera i stworzą szansę na dłuższe bycie razem.

Firany dają Tobie prywatność

Pamiętaj, że dzięki założeniu przy oknach firan lub zasłon zyskujesz więcej prywatności. Dzięki takiemu posunięciu możemy spędzać czas w domu w dowolny sposób i bez ryzyka. Warto zatem zakupić dobrej jakości firany.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *