bankiety poznań

Jak zorganizować elegancki bankiet?

Bankiet to według definicji słownikowej eleganckie i wystawne przyjęcie. Czym powinniśmy się kierować przy organizacji tego typu imprezy? Na co zwrócić uwagę?

Wielki Gatsby, czyli suit up!

Bankiety kojarzą nam się z amerykańskimi elitami, których blask pada na nas z  ekranów telewizora. W Polsce tego typu przyjęcia zyskują coraz większą popularność. Jakie są cechy charakterystyczne tego rodzaju imprezy? Formuła zobowiązuje. Cechuje ją elitarność  – na bankiet wstęp mają tylko osoby zaproszone, elegancka oprawa – goście w wieczorowych kreacjach, wyszukane  potrawy i alkohol. Organizacja wymaga wielozadaniowej natury. Jak ustalić hierarchię priorytetów?

Wstęp tylko dla wtajemniczonych

Pierwszą rzeczą, od której powinniśmy rozpocząć planowanie imprezy jest skonstruowanie listy gości. Nie jest to zadanie łatwe, ale niezbędne do rozpoczęcia kolejnego etapu organizacji. Sporządzając listę pamiętajmy, aby uwzględnić osoby towarzyszące.

Bankiety Poznań

Nie ma eleganckiego przyjęcia bez eleganckiego lokalu. Nie warto szukać tutaj oszczędności. Szczególnie jeśli zależy nam na powodzeniu przedsięwzięcia. Standard, estetyka, jakość obsługi i menu – to podstawowe kwestie na które powinniśmy być wyczuleni.

Ekskluzywność

Elementem, o którym nie powinniśmy zapomnieć jest rozesłanie zaproszeń. Niezależnie od tego czy wybierzemy tradycyjną pocztę, czy mailowe powiadomienia, musimy zrobić to stosownie wcześniej, 6-7 dni przed bankietem. Jakie informacje powinny zawierać? Termin imprezy, dokładny  adres, dresscode oraz prośba o potwierdzenie przybycia.

Moc atrakcji

Impreza tej rangi musi wyróżniać się dodatkowymi atrakcjami. Często bankietom towarzyszy wysublimowana  muzyka na żywo, która umili gościom rozmowę.

Organizacja bankietu wiąże się ze znajomością  etykiety. Trzeba zadbać o każdy szczegół, by zaproszeni przez nas goście czuli się komfortowo. Gospodarz imprezy powinien każdą zaproszoną osobę powitać osobiście. Zasada ta obowiązuje również podczas pożegnania. Stosując się do powyższych rad, nasza impreza ma duże szanse na sukces.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *