gadżety Poznań

Jak nie zgubić bagażu na lotnisku? Przydatne gadżety i nie tylko

Perspektywa zgubienia bagażu jest z pewnością jednym z najgorszych scenariuszy. Można jednak zmniejszyć ryzyko utracenia walizki, sięgając po gadżety. Niezależnie od tego czy chodzi o gadżety reklamowe czy podróżne, mogą okazać się one bardzo praktyczne. Nie brakuje oczywiście przysłowiowych bubli, ale są pewne rzeczy, które warto zabrać ze sobą w podróż. O jakich gadżetach jest tutaj mowa?

Jak uchronić się przed stratą bagażu?

Osoby podróżujące muszą liczyć się z tym, że istnieje większe lub mniejsze ryzyko zgubienia bagażu czy tez jego kradzieży. Można jednak przyczynić się do obniżenia prawdopodobieństwa ziszczenia się tego czarnego scenariusza. Po pierwsze warto wybrać rzucającą się w oczy torbę, czyli wyróżniającą się walizkę. Czarnych walizek jest przecież całe multum, więc trudno jest znaleźć swoją pośród wielu podobnych. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup kolorowej walizki czy z jakimś wzorem. Do tego można dołączyć kolorową wstążkę czy zawieszkę. Bardzo ważne jest także to, aby właściwie opisać swoją walizkę. Nie zaleca się natomiast kupowania walizek wglądających na drogie, co czyni je bardziej kuszącymi obiektami dla potencjalnych złodziei. Należy dołączyć kartkę z danymi osobowymi i kontaktowymi. Oznaczać bagaż zaleca się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Kolejnym krokiem jest sfotografowanie swojego bagażu i sporządzenie listy zabranych ze sobą rzeczy. Ważne jest również to, aby zwrócić uwagę na prawidłowość i zgodność wydruku z boardingiem z kodem z biletu.

Po jakie gadżety podróżne warto sięgnąć?

W sklepach nie brakuje specjalnych identyfikatorów do bagażu czy pasów bagażowych oraz wielu innych gadżetów zwiększających bezpieczeństwo w podroży. Dla osób podróżujących sprawdzą się elektroniczne kłódki, które zwiększają bezpieczeństwo bagażu. Blokadę można aktywować czy dezaktywować za pomocą powiązanego z kłódką smartfona. Warto też zainwestować w walizkę wyposażoną w lokalizator GPS. Dostępne są w sprzedaży również lokalizatory oparte na technologii Bluetooth. Dzięki temu właściciel bagażu zostanie niezwłocznie poinformowany o kradzieży czy zgubieniu walizki, a znalezienie swoich rzeczy będzie znacznie łatwiejsze.

gadżety na podróż Poznań