costa brava 01

Z Polski do Costa Bravy – życie w Hiszpanii oczami inżyniera

Kto powiedział, że Hiszpania musi być tylko miejscem wypoczynku? A jakby zostać tu na zawsze? Takie pytania zadał sobie Pan Adam, będąc jeszcze w Polsce, pracując jako inżynier w Poznaniu. Postanowiliśmy przeprowadzić z nim krótką rozmowę w jego pięknym mieszkaniu w słonecznej Costa Bravie by opowiedział nam o swojej decyzji i jak zmieniła jego życie.

Redaktor: Domyślam się, że znudziłeś się już tym pytaniem, ale muszę je zadać: Dlaczego właśnie Hiszpania?

Pan Adam: Ależ skąd, nigdy mi się to pytanie nie znudzi! Hiszpania zawsze była bliska memu sercu. Zaraził mnie nią mój ojciec, który uwielbia ten kraj i jej kulturę. Zawsze chciał nas z rodziną tam zabrać, ale wtedy nie mieliśmy tyle pieniędzy. Teraz, jak już dorosłem i zarobiłem swoje, spełniłem jego marzenie i wielokrotnie tu przyjeżdżaliśmy. Za każdym razem, gdy wracałem do Polski tęskniłem za nią i planowałem następny wyjazd. I wtedy pojawiły się pytania: Kto powiedział, że muszę tylko odwiedzać Hiszpanię? A jakby tu zostać na zawsze?

I padło na Costa Bravę. Czy wybrałeś to miejsce ze względu na to, że akurat tu było mieszkanie na sprzedaż? 

Wpisałem w wyszukiwarkę Domy w Hiszpanii i zacząłem po prostu szukać mieszkań, które odpowiadają moim wymaganiom i finansom. W Costa Bravie byłem dwa razy i jest to jedno z moich ulubionych miejsc w Hiszpanii. Jak zobaczyłem to mieszkanie i to jeszcze za taką cenę to nie mogłem przez chwilę uwierzyć, że to się dzieje na prawdę!

hiszpania nieruchomości na sprzedaż

Jest takie przeświadczenie, że domy nad morzem, zwłaszcza za granicą w krajach turystycznych są piekielnie drogie. Jak to było w Pańskim przypadku?

Jak mówiłem, cena wydawała się jak ze snu. Takie same można znaleźć w naszej Polsce, więc przekonanie, że to wydatek dla bogaczy jest błędne. No bo patrzcie na mnie: Inżynier z Poznania mieszkający w słonecznej Costa Bravie! To naprawdę możliwe! (Śmiech)

To jak wygląda życie w Costa Bravie?

Proszę wyjrzeć za okno – w zasadzie widok mówi sam za siebie. Costa Brava to piękne miejsce, pełne wspaniałych ludzi i jedzenia. O tak, jedzenie jest tutaj niesamowite, zwłaszcza owoce! Smakują zupełnie inaczej niż w Polsce. Znalazłem tutaj pracę w swoim zawodzie, więc naprawdę nie narzekam. Nigdy nie byłem fanem zimy i jesieni, dlatego słoneczna pogoda przez praktycznie cały rok jest dla mnie idealna.domy hiszpania

Powiedzmy, że ktoś się zastanawia nad przeprowadzką do Hiszpanii. Jak byś tą osobę przekonał, żeby faktycznie się tu przeniosła?

Jeśli to Polak, to powiem wprost: za tyle samo pieniędzy, co w Polsce, możesz zamieszkać w raju na ziemi. Na początek możesz zamieszkać na kilka tygodni, żeby faktycznie się przekonać, że to miejsce dla Ciebie. Miesiąc-dwa myślę, że wystarczą. Jeśli poczujesz, że czujesz się w domu, to właściwie możesz szukać tu miejsca na stałe! Ja tak zrobiłem i jak widać, jakoś żyję! (Śmiech)

Dziękuję bardzo za rozmowę i za gościnę w Pańskim domu. Mówiłem już, że jest piękny?

Wielokrotnie, ale zawsze za mało (śmiech)! Ja również dziękuję za rozmowę!

mieszkania hiszpania kupno