nieruchomości w hiszpanii

Czy warto zainwestować w hiszpańskie nieruchomości?

Jeszcze kilkanaście lat temu, większość Polaków chciała rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Dziś nasze horyzonty są już znacznie szersze i często przekraczają granice państw. Czy możliwe byłoby – chociażby czasowe – zamieszkanie w Hiszpanii? Zwłaszcza wtedy, gdy u nas zimno i ponuro?

Inwestycja – najlepsza rzecz pod słońcem

Oczywiście każdorazowy wypad do Hiszpanii byłby dla nas bardzo kosztowny. Nawet, jeśli miałby on miejsce w okresie jesienno – zimowym. O wiele lepszym pomysłem będzie zakup nieruchomości w Hiszpanii i jej czasowy wynajem.

Dlaczego to takie proste? Ponieważ oprócz samego kredytu (nieruchomości w Hiszpanii mają podobną cenę, co w Polsce), uzyskamy pomoc ze strony specjalnych firm, zajmujących się na co dzień obsługą zagranicznych nieruchomości.

Wynajem? Nic prostszego!

Żeby zwrot z inwestycji był możliwie jak największy, warto zainwestować w nieruchomości o maksymalnie wysokim standardzie. W Europie Zachodniej nie brakuje osób, które lubią wypoczywać za granicą w luksusowych warunkach.

Z ekonomicznego punktu widzenia, dla wielu nieruchomości Hiszpania jest bardzo korzystnym miejscem. Zwłaszcza, jeśli są one położone w miejscach popularnych i atrakcyjnych turystycznie (np. w Barcelonie).

Ile możemy zyskać?

Wynajem luksusowego apartamentu w Hiszpanii dla jednej, bądź maksymalnie dwóch osób, to wydatek rzędu 200 euro na dobę. Nietrudno policzyć, jak wysoki byłby nasz przychód, gdyby ktoś zdecydował się na dwutygodniowy pobyt.

Nasza nieruchomość nie musi zarabiać tylko w okresie wakacyjnym. Z powodzeniem możemy ją wynajmować każdemu, kto również i w innych terminach będzie chciał ją odwiedzić. Duże znaczenie ma tu również pojemność samej nieruchomości a także – jej wypromowanie w serwisach wakacyjnych (zwłaszcza hiszpańskich, ale nie tylko).

Nieruchomości Hiszpania – Podsumowanie

Czy zatem warto zainwestować w nieruchomości gdzieś na południowym krańcu Europy? Odpowiedź brzmi prosto: jak najbardziej. Zwłaszcza, jeśli mówimy o Hiszpanii. Oczywiście dużo zależy od wyboru odpowiedniej lokalizacji i – co równie istotne – od ekonomicznego przemyślenia naszego biznesu.