walka ze smogiem

Walka z trójgłowym smogiem

Zanieczyszczone środowisko staje się coraz większym problemem dla ludzkości. Szczególnie dużym problemem naszej cywilizacji jest smog. Dziś zobaczymy jak DRAINFIX®CLEAN radzi sobie w walce z trójgłowym smogiem.

(Nie)Naturalna Walka

Problemem przyrody jest często nierówna walka z zanieczyszczeniami środowiska. W trakcie mrozów smog jest najbardziej dotkliwym w skutkach nienaturalnym zjawiskiem atmosferycznym.
Natura nie jest jedyną ofiarą w tej wojnie. Przez smog cierpią także ludzie, gdyż szczególnie odbija się ona na ich zdrowiu i samopoczuciu.

Czym jest trójgłowy smog?

Trójgłowy smog to metafora opisująca negatywne skutki tego zjawiska. Dzieli się on na trzy „głowy”, co znaczy tyle, co negatywne efekty:

  • I Głowa:związki szkodliwe – skutek nadmiernego ruchu samochodowego, działalności przemysłowej i spalania (ciepłownictwo);
  • II Głowa:WWA(wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne), które pochodzą ze spalania ropy naftowej oraz węgla;
  • III Głowa:wyciekające w transporcie węglowodory ropopochodne.

Zanieczyszczenia wody

Problem smogu nie znajduje się tylko i wyłącznie nad naszymi głowami. Mało kto zdaje sobie sprawę, że smog kiedyś opada i wraz z deszczem dostaje się do wód.Zanieczyszczona deszczówka w ten sposób przedostaje się do gruntu oraz kanalizacji.

Oczyszczanie wód opadowych

DRAINFIX®CLEAN dysponuje orężem w postaci substratu, który oczyszcza spływającą wodę deszczową z substancji szkodliwych.
Poradzi sobie z każdą z głów smogu. Wyposażony jest w Substrat CARBOTEC®60, który zatrzymuje nawet te najmniejsze cząstki, o średnicy poniżej 63µm, zapobiegając ich przedostawaniu się do środowiska. Oczyszczanie wód opadowych powinno być podstawą naszej walki z zanieczyszczeniami.