trampolina do ogrodu

Jaką trampolinę kupić do ogrodu?

Decydując się na zakup trampoliny ogrodowej, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników. Znaczenie ma zarówno poziom wykonania produktu oraz związane z tym bezpieczeństwo jego użytkowania, jak i ostateczna cena. Jaką trampolinę kupić? Zapraszamy do lektury.

Renoma producenta

Wybór rozweselającej ogród, a przy tym bezpiecznej trampoliny nie jest łatwym zadaniem. Przy zakupie warto przede wszystkim unikać wyrobów oferowanych przez nieznanych producentów, którzy często nie posiadają odpowiedniej specjalizacji. Ma to wpływ nie tylko na ogólną jakość trampoliny, ale również dostępność części zamiennych. Porządnie skonstruowana i wykonana z solidnych materiałów rama jest w stanie przetrwać wiele lat. W przypadku renomowanych produktów, ewentualna wymiana sprężyn, zabezpieczeń piankowych czy mat ochronnych nie stanowi żadnego problemu. Sprawdzeni producenci często zapewniają również dostęp do serwisu naprawczego.

Cena trampoliny

Uzupełniając ogród o trampolinę, warto dokładnie przyjrzeć się cenom produktów. Zwykle zależą one od wielkości, zastosowanych zabezpieczeń oraz solidności wykonania danego produktu. Najprostsze modele trampolin posiadają średnicę około jednego metra i można je nabyć nawet za kilkadziesiąt złotych, jednak najtańsze produkty zwykle nie są jednak wyposażane w siatkę zabezpieczającą. Najlepsze trampoliny na rynku kosztują minimum kilkaset złotych, ale bezpieczeństwo i wytrzymałość jest w stanie zapewnić jedynie wysoka jakość.

Bezpieczeństwo użytkowania

Skakanie na trampolinie może być wspaniałą zabawą, ale wymaga odpowiednich zabezpieczeń. Produkt tego typu powinien posiadać stosowne atesty. Dobrze wykonane modele wyposażone są w sprężyny i stelaże otoczone kołnierzem zabezpieczającym, a najtwardsze elementy obłożone są dodatkowo miękką pianką. Warto zwrócić uwagę także na maksymalne obciążenie trampoliny, którego nie powinno się przekraczać. Zazwyczaj dopuszczalna wartość wynosi ok. 120 – 150 kg. Na decyzje zakupową wpływ może mieć rozmiar trampoliny. Znaczenie mają wymiary także po złożeniu, dzięki którym łatwiej można określić miejsce do przechowywania produktu poza sezonem.

jaką wybrać trampolinę