imprezy integracyjne

Świąteczna impreza integracyjna. Dlaczego warto ją organizować?

Nie wszyscy pracodawcy doceniają nieocenioną wartość, jaką jest zgrany zespół pracowników. Tymczasem okazuje się, że zżyty zespół nie tylko o wiele lepiej się ze sobą dogaduje, ale również sprawniej i dokładniej wykonuje powierzone mu zadania. Pracodawca zatem powinien zrobić wszystko, by zacieśnić więzi między zatrudnionymi przez siebie ludźmi. Okres świąt to dobry czas na urządzenie imprezy integracyjnej, która w tym pomoże.

Korzyści z imprez integracyjnych

Jeszcze do niedawna imprezy integracyjne wielu osobom wydawały się jedynie bezsensowną modą przybyłą z zachodu. Tymczasem okazuje się, że na ich organizację decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw, nie tylko tych największych i prężnie działających.

Firm organizujących nowoczesne imprezy integracyjne jest na rynku całkiem sporo. Nie zawsze są to tradycyjne zabawy w hotelowych salach – czasem chodzi o pikniki w plenerze, wyjazdy survivalowe czy biwaki nad jeziorem czy spływy kajakowe.

Świąteczna impreza integracyjna

Okres świąt jest bardzo dobrym czasem na organizację imprezy integracyjnej. To wyjątkowo czas, doskonały na podsumowanie minionego roku, docenienie swoich pracowników i pokazanie im, że są dla firmy ważni, zarówno indywidualnie, jak i jako zespół.

W czasie świątecznej imprezy integracyjnej ludzie mają szansę nawiązać ze sobą więzi głębsze, niż podczas mijania się na firmowych korytarzach. To dobry czas na porozmawianie o swoich pasjach, zainteresowaniach, na znalezienie wspólnych cech. Pracownicy mają szansę poznać wzajemnie swoje rodziny i pokazać się od zupełnie innej, „prywatnej”, strony.

Świąteczna impreza firmowa to wydarzenie, podczas którego wręczyć można drobne upominki, będące podziękowaniem za miniony rok i motywacją do pracy w kolejnym.

Każdy odpowiedzialny pracodawca powinien docenić znaczenie takich imprez. Pomagają one budować silny i zgrany zespół, który doskonale będzie wywiązywał się z powierzonych mu zadań. Pracownicy zżyci ze sobą mają poczucie zbiorowej odpowiedzialności i wzajemnie motywują się do pracy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *