badania psychologiczne

Jak rozpoznać u kogoś depresję?

Depresja jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Szacuje się, że cierpi na nią około 100 milionów osób na całym świecie. Kluczem do udzielenia pomocy osobie cierpiącej na depresje jest możliwie szybkie rozpoznanie choroby i rozpoczęcie leczenia.

Rozpoznanie depresji

Depresja jest najczęściej występującą chorobą z zakresu zaburzeń psychicznych. Jej przyczyny nie zostały do dziś dokładnie określone. Może być spowodowana, bądź nasilona, jakimś wydarzeniem z życia, lub też całkowicie bez przyczynowo.

Depresja ma charakter przewlekły i nawracający, jednak z powodzeniem można, a nawet trzeba ją leczyć. Z powodzeniem stosowane są różnego rodzaju badania psychologiczne oraz coraz lepsze i nowocześniejsze terapie, które przynoszą chorującym ogromną ulgę w trakcie leczenia.

Objawy depresji

Mimo wszystko kluczem do pozytywnej perspektywy na dalsze poprawne funkcjonowanie osoby chorującej na depresje jest szybkie zdiagnozowanie u niej choroby. Depresja manifestuje się poprzez modyfikowanie zachować chorej osoby.

Człowiek z depresją będzie przejawiał swoją chorobę poprzez obniżony nastrój, będzie smutny i przygnębiony. Będzie wykazywał spowolnienie myśli, ale również zdolności motorycznych. Cechą charakterystyczną u osób z depresją jest brak chęci do podejmowania działań związanych z codzienną rutyną. Brak chęci do wstawania z łóżka, wychodzenia z domu itd. Dodatkowo u osoby cierpiącej na depresje, bardzo często dochodzi do zaburzeń snu. Okresy bezsenności przeplatane są z okresami o intensywnym i niezwykle długim śnie.

Fizyczna strona depresji

Oprócz zmian zachowania i zaburzeń aktywności, depresja potrafi manifestować się w bardzo fizyczny sposób. Niezwykle często występujące są bóle głowy i mięśni, oraz nagłe zmiany masy ciała. Z tego powodu osoby z depresją bardzo często unikają wychodzenia z domu i kontaktu z innymi ludźmi.

Depresja jest chorobą niezwykle niebezpieczną i zdradliwą. Osobę podejrzewaną o chorowanie na nią, należy pilnie pod tym kątem obserwować, ponieważ zaniedbana lub zlekceważona może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

badania psychologiczne