dzień mamy

Prezent na Dzień Mamy. Tekstylia dekoracyjne, które zrobisz sama

Przygotuj wyjątkowy prezent na Dzień Mamy, tworząc unikalne ozdoby do swojego domu. Co najlepsze, nie potrzebujesz do tego specjalnych umiejętności. Wystarczy odrobina materiału, kilka prostych narzędzi oraz chęci, aby stworzyć pamiątkę na długie lata. Jaki materiał pomoże ci stworzyć tekstylia dekoracyjne?

Czemu warto tworzyć samodzielnie prezenty z materiałów?

To nie tylko kwestia wyjątkowości upominku, choć i ona nie pozostaje bez znaczenia. Taki prezent będzie trwałym podarkiem na wiele lat, który będzie mógł cieszyć Twoją mamę każdego dnia. Istotne jest jednak również to, że do wykonania takich ozdób możesz wykorzystać stare lub zepsute ubrania albo kawałki materiału, które znajdują się w twoim domu. Dzięki ekologicznemu podejściu będziesz w stanie wyrzucać mniej produktów, a zarazem kupować mniejszą ilość rzeczy.

Jeśli nie posiadasz jednak w domu niepotrzebnej odzieży, stwórz tekstylia dekoracyjne z naturalnych tkanin, które znajdziesz w naszym sklepie.

Prezent na dzień mamy — jaki materiał wybrać?

Materiał wybierz do własnego gustu oraz planowanego prezentu. Zwróć uwagę na to, jakie kolory preferuje Twoja mama albo dopasuj je do wnętrza jej mieszkania. Dzięki temu ozdoba na pewno znajdzie się w najbardziej widocznym miejscu! Do wykonania większości ozdób nie potrzebujesz dużych ilości materiałów – możesz wykorzystać stare materiały lub zakupić nowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić niewielkie ilości tkanin typu premium, które będą szczególnie dobrze wyglądały.

Jeśli chcesz naszyć na materiał jakiś napis, postaw na płaskie tkaniny, a gdy zależy ci na szczególnie ozdobnym wyglądzie, możesz postawić na te z ciekawym splotem.

dziewczynka wręcza prezent swojej mamie

Tekstylia dekoracyjne — proste pomysły na prezent

W większości przypadków, aby wykonać prezent z materiału, będziesz potrzebować poza nim przynajmniej igły i nici oraz kleju. Nie musisz jednak posiadać szczególnych umiejętności. Wykonasz je właściwie niemal od razu. Wystarczy odrobina chęci! Możesz przygotować swojej mamie breloczek do kluczy w formie niewielkiej maskotki. Przygotuj do tego łańcuszek lub inną niewielką żyłkę. Wybierz kształt, a następnie wytnij dwa takie same kawałki materiału i zszyj je ze sobą, dołączając do nich łańcuszek. Do środka włóż jakieś wypełnienie, np. watę.

Możesz wykorzystać również tamborek, czyli obręcz do haftowania. W tym przypadku nie będziesz potrzebować wcale igły i nici. Wystarczy, że wykleisz go wybranym materiałem. Jeśli chcesz, dodaj do niego jakiś napis za pomocą markera lub, gdy lubisz ręczne robótki, wyszyć go. Taka ozdoba będzie mogła np. stać na biblioteczce.

Ozdób gotowy już prezent za pomocą materiałów

Ładne i zwiewne materiały da się wykorzystać do ozdobienia innych, gotowych już przedmiotów. Wykonaj z nich piękne wstążki, lub elegancko zapakuj prezent. Tiul będzie wspaniale wyglądał jako wypełnienie pudełka, a małe serduszko z wyszytymi miłymi słowami możesz np. przywiesić do flakonika perfum. Tego typu wykorzystanie tekstyliów na pewno zostanie zauważone przez twoją mamę i wywoła na jej twarzy uśmiech.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem z tekstyliami otula.pl.