olej z awokado

Olej z avocado – jakie ma właściwości?

Popularność awokado w naszym kraju rośnie z roku na rok. Ten owoc wreszcie zaczął na stałe gościć w polskich domach, zjada się go na surowo łyżeczką, dodaje do koktajli, przygotowuje się z niego guacamole, pokrojone w plasterki, świetnie smakuje na kanapce. Coraz bardziej wzrasta również popularność oleju z avocado, który jest źródłem między innymi witaminy A, E, witamin z grupy B, a także luteiny wpływającej korzystnie na wzrok.

Jakie właściwości ma olej z avocado?

Awokado zostało wręcz uznane za tak zwane super food. Oznacza to, że jest niezwykle zdrowe dla naszego organizmu i należy je regularnie jeść. Dlatego też już od wielu lat pozyskuje się olej z tego bogatego w dobre tłuszcze owocu. Współczesne metody są coraz bardziej efektywne, dzięki czemu tego drogocennego oleju jest więcej na rynku. Ten nierafinowany ma ciemny kolor, a w smaku przypomina trochę masło czy migdały. Rafinowany jest jaśniejszy, również ma bardzo dobry smak i z powodzeniem można dodawać go do bardzo wielu dań, szczególnie tych przygotowywanych na zimno, czyli na przykład do sałatek. Jak wspominano powyżej, olej z avocado zawiera luteinę pozytywnie wpływającą na wzrok. Poza tym dobrze działa na układ sercowo-naczyniowy, a zatem jest zalecany dla osób mających na przykład problemy z podwyższonym cholesterolem. Powinny zastąpić nim inne tłuszcze w swojej diecie.

Olej z avocado w służbie urody

Olej z avocado powinien zatem na stałe zagościć w każdej nowoczesnej kuchni, stanowią składnik pysznych i zdrowych potraw. Można również jego drogocenne właściwości wykorzystać w inny sposób, a mianowicie do dbania o urodę. Ma on między innymi właściwości neutralizowania wolnych rodników, a zatem opóźnia efekty starzenia się skóry. Będzie idealny do natłuszczania suchej i podrażnionej skóry ciała, do przygotowywania bogatych w składzie maseczek odżywczych do włosów, a także maseczek do twarzy. Zawiera bardzo dużo witaminy A oraz E, których właściwości już dawno zostały docenione przez kosmetologię. W oleju z avocado występują naturalnie, to za ten produkt idealny nie tylko do spożywania, ale również do stosowania na zewnątrz.

Artykuł został napisany przy współpracy ze sklepem sklep.niro-bio.pl. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą na wyżej wymienionej stronie.