olej z awokado

Olej z avocado – jakie ma właściwości?

Popularność awokado w naszym kraju rośnie z roku na rok. Ten owoc wreszcie zaczął na stałe gościć w polskich domach, zjada się go na surowo łyżeczką, dodaje do koktajli, przygotowuje się z niego guacamole, pokrojone w plasterki, świetnie smakuje na kanapce. Coraz bardziej wzrasta również popularność oleju z avocado, który jest źródłem między innymi witaminy A, E, witamin z grupy B, a także luteiny wpływającej korzystnie na wzrok.

Jakie właściwości ma olej z avocado?

Awokado zostało wręcz uznane za tak zwane super food. Oznacza to, że jest niezwykle zdrowe dla naszego organizmu i należy je regularnie jeść. Dlatego też już od wielu lat pozyskuje się olej z tego bogatego w dobre tłuszcze owocu. Współczesne metody są coraz bardziej efektywne, dzięki czemu tego drogocennego oleju jest więcej na rynku. Ten nierafinowany ma ciemny kolor, a w smaku przypomina trochę masło czy migdały. Rafinowany jest jaśniejszy, również ma bardzo dobry smak i z powodzeniem można dodawać go do bardzo wielu dań, szczególnie tych przygotowywanych na zimno, czyli na przykład do sałatek. Jak wspominano powyżej, olej z avocado zawiera luteinę pozytywnie wpływającą na wzrok. Poza tym dobrze działa na układ sercowo-naczyniowy, a zatem jest zalecany dla osób mających na przykład problemy z podwyższonym cholesterolem. Powinny zastąpić nim inne tłuszcze w swojej diecie.

Olej z avocado w służbie urody

Olej z avocado powinien zatem na stałe zagościć w każdej nowoczesnej kuchni, stanowią składnik pysznych i zdrowych potraw. Można również jego drogocenne właściwości wykorzystać w inny sposób, a mianowicie do dbania o urodę. Ma on między innymi właściwości neutralizowania wolnych rodników, a zatem opóźnia efekty starzenia się skóry. Będzie idealny do natłuszczania suchej i podrażnionej skóry ciała, do przygotowywania bogatych w składzie maseczek odżywczych do włosów, a także maseczek do twarzy. Zawiera bardzo dużo witaminy A oraz E, których właściwości już dawno zostały docenione przez kosmetologię. W oleju z avocado występują naturalnie, to za ten produkt idealny nie tylko do spożywania, ale również do stosowania na zewnątrz.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *