Mycie okien w biurach. Dlaczego warto zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy?

Czyste okna kojarzą się z estetyką, ale przede wszystkim pozwalają na swobodne dostawanie się światła do budynku. W przypadku pracowników biurowych zapewnienie im odpowiedniego oświetlenia do pracy jest niezwykle istotne, ponieważ wpływa na ich wydajność, a także samopoczucie. Jak często trzeba myć okna w biurach? O czym należy pamiętać? Czy warto zatrudnić do tego specjalną firmę? Czytaj dalej, by się dowiedzieć!


Kiedy powinno się myć okna w biurze?


Aby cieszyć się możliwie największą przejrzystością, należy myć okna mniej więcej co 3-4 tygodnie. Oczywiście częstotliwość różni się w zależności od występujących warunków atmosferycznych, wysokości nad ziemią, lokalizacji w przestrzeni miejskiej oraz wielkości. Mimo że to deszcz najczęściej powoduje zacieki, to warto pamiętać, że nawet podczas bezchmurnej pogody na szybach osadza się kurz. Oprócz tego im bliżej ulicy tym okna są bardziej narażone na ochlapanie czy przypadkowe dotknięcie przez przechodniów. Na czystość wpływają również wszelkiego rodzaju osady, smog, czy sadza, obecne przede wszystkim w centrach miast.

Czy mycie okien w biurach ograniczają zasady BHP?

Mimo że niewiele osób zdaje sobie pewnie z tego sprawę, to w niektórych przypadkach mycie okien to już praca na wysokości. Wymaga ona wysłuchania odpowiedniego instruktażu oraz specjalnego zaświadczenia z dziedziny medycyny pracy. Raczej wątpliwe, by każdy pracodawca wysyłający szeregowego pracownika do mycia okien zapewnił mu odpowiednie warunki, a w przypadku niebezpiecznego wypadku łatwo wtedy o proces. O niebezpieczny wypadek nie jest wcale tak trudno – wystarczy tylko niestabilny stołek lub mokra nawierzchnia i upadek gotowy.

Dlaczego warto zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy?

Profesjonalne firmy zajmujące się sprzątaniem zazwyczaj oferują także usługi mycia okien. Dysponują one najlepszymi możliwymi środkami chemicznymi umożliwiającymi szybkie i efektywne umycie nawet dużych powierzchni. Pracownicy są odpowiednio przeszkoleni, a także posiadają aktualne uprawnienia pozwalające im na pracę w określonych warunkach. Firmy stosują także solidne zabezpieczenia, dlatego wypadki zdarzają się niezwykle rzadko. Wynajęcie profesjonalistów daje również gwarancję największej przejrzystości oraz dokładności, której często mogą nie osiągnąć pracownicy przystosowani do innego rodzaju zadań.

Od czego uzależniony jest rodzaj pracy podczas mycia okien?

Inaczej myje się niewielkie okna na poziomie głowy, a inaczej szklaną fasadę budynku. Rodzaj prac powinien być dostosowany przede wszystkim do potrzeb klienta. Wielkopowierzchniowe przestrzenie na wysokości najczęściej czyści się za pomocą systemu linowego, kiedy pracownicy wiszą w powietrzu podczas pracy. Wymaga to dużego skupienia oraz doświadczenia. W przypadku okien przeciętnej wielkości zazwyczaj stosuje się tradycyjne sprzęty, a czasami gąbki na specjalnych wysięgnikach.
Niezależnie od tego, jak wiele okien masz do mycia i jakiej są one wielkości, zdecyduj się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej – np. posprzątamzaciebie.pl. To gwarancja szybkiej pracy i najlepszego możliwego efektu.