makijaż

Dla kogo makijaż permanentny jest najbardziej odpowiedni?

Jeszcze nie tak dawno makijaż permanentny nie miał dobrej sławy. Kojarzył się z czymś sztucznym i tandetnym. Dzisiaj nie wywołuje już aż takich emocji, chociaż wciąż istnieje grupa, która temu zabiegowi mówi zdecydowane nie. Oczywiście, taki makijaż nie musi być dla każdego – ale obecnie jakość wykonywanych makijaży zdecydowanie wzrósł, można wybierać sobie swobodnie odcienie, jakie chcemy i cieszyć się ładnym wyglądem bez potrzeby codziennego malowania się. A może to trwać ponad dwa lata! Kto jest najbardziej odpowiednim kandydatem na makijaż permanentny? Przedstawiamy krótką listę kobiet, które często się na niego decydują!

KTO JEST WYKLUCZONY

Najpierw warto jednak wymienić, kto się na pewno nie zalicza do tego zabiegu. Są to przede wszystkim przyczyny chorobowe, takie jak:

  • epilepsja
  • łuszczyca
  • cukrzyca
  • hemofilia

Również te kobiety, które mają niską wytrzymałość na ból nie powinny próbować makijażu permanentnego – jest to dość bolesny zabieg, przypominają cy robienie tatuażu. Kolejnymi nie kwalifikującymi się są kobiety w ciąży, matki karmiące piersią, a także takie, które zażywają leki sterydowe.

PANIE DOJRZAŁE O SŁABYM WZROKU

Wiele starszych pań, bądź po prostu tych ze złym wzrokiem decyduje się na makijaż permanentny, ponieważ nie są w stanie go wykonać ze względu na brak doskonałej widoczności siebie w lustrze. Często dotyczy to oczu i ust. Dzięki temu mogą w spokoju wyjść z domu ze świadomością, że wyglądają na zadbane.

ALERGIA

makijaż

Można być uczulonym na kosmetyki, a dokładniej na ich skład – jest to na pewno uciążliwe i bardzo ograniczające. Problem z kupnem takiego tuszu do rzęs czy pomadki, która nie wywoła reakcji alergicznej jest ogromny, więc zrobienie sobie makijażu permanentnego jest jak najbardziej wskazany. Można przestać się przejmować ewentualnego kontaktu z alergenami, jak i koniecznością wykonywania codziennie makijażu.

SPORTOWCY

Kobiety, które prowadzą aktywny i intensywny tryb życia często rezygnują z malowania się. Nic dziwnego, skoro makijaż nie sprawdza się podczas uprawiania sportu, bowiem będzie się tylko rozmazywał i przeszkadzał. Stąd dobrym pomysłem jest makijaż permanentny, dzięki któremu będzie się wyglądało dobrze bez ryzyka zniszczenia go. A zyskasz również świetną prezentację nie ważne, czy w sportowym, czy wieczorowym wydaniu.

BRAK CZASU

Jest wiele kobiet, które po prostu nie mają czasu na wykonanie ładnego makijażu. Są ciągle w biegu do pracy, bądź zajmują się trójką małych dzieci. Dla kobiet, które cenią sobie czas, makijaż permanentny jest idealny.

gabinet kosmetologii 4POZBYCIE SIĘ BLIZN

Na makijaż permanentny mogą zdecydować się kobiety, które w jakichś okolicznościach nabawiły się blizn lub mają przebarwienia. To dobry początek powrotu do normalnego życia, zyskania pewności siebie, jak i pozostawienia nieprzyjemnej przeszłości za sobą.

Gdy się decydujemy na wykonanie makijażu permanentnego, najlepiej jest znaleźć dobrą i sprawdzoną klinikę, która posiada zespół profesjonalistów. Lepiej tysiąc razy kogoś szukać, ale trafić w jak najlepsze ręce. Taki makijaż zostaje na wiele lat, a ryzyko przebarwień, krzywego wykonania, bądź nawet blizn na pewno nie jest tego wart. Jeśli szukasz profesjonalnego gabinetu kosmetologii, zapraszamy do http://izabellabinkowska.pl/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *