edukacyjne gry

Jakie są najlepsze zabawki edukacyjne dla dzieci (kolorowanki, puzzle i inne)?

Dzieci uwielbiają rozwijać swoją wyobraźnię i uczyć się nowych rzeczy. Odkrywanie otaczającego je świata jest dla nich niezwykle ekscytujące i daje im wiele radości. Dzieci są również bardzo ciekawskie i zawsze zadają mnóstwo pytań na temat otaczającego je świata. Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele zabawek edukacyjnych, które pomagają dzieciom odkrywać świat przyrody, nauki,  zwierząt i uczyć się poprzez zabawę. W tym artykule przyjrzymy się najlepszym zabawkom edukacyjnym, dostępnym obecnie na rynku. Zapoznaj się z ofertą ButikKoalal.pl.

Kolorowanki

Kolorowanki bardzo wspierają rozwój małych dzieci. To nie tylko miły sposób na spędzenie czasu, ale także cenna lekcja dokładności i kreatywności. Kolorowanie figur czy obrazków wymaga od Twojego dziecka skupienia i pomaga mu ćwiczyć umiejętności manualne. Dzięki tego typu zabawie maluch uczy się odpowiednio trzymać kredkę i kolorować tylko dokładnie wyznaczone miejsca — jest to więc solidny  trening koncentracji i uwagi. Ponadto, korzystanie z tego typu rozrywki w znacznym stopniu rozwija wyobraźnię Twojego dziecka — w końcu maluch musi samodzielnie wybrać i zaplanować kolory wykorzystywane w swoim rysunku.
Pewnie zastanawiasz się, jaka kolorowanka będzie najlepsza dla Twojego dziecka. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wybierz książeczkę z obrazkami dopasowaną poziomem trudności do wieku Twojego dziecka. Jeżeli wybierzesz zbyt trudną, maluch może zniechęcić się do takiej formy aktywności i mieć poczucie, że nie daje rady. Z kolei zbyt proste, infantylne rysunki mogą w ogóle go nie zainteresować.
Przy zakupie kolorowanki warto wybrać taką, która odpowiada na zainteresowania Twojego dziecka. Na butikkoala.pl znajdziesz  kolorowanki  z postaciami z bajek, pojazdami i zwierzątkami. 

Puzzle

Puzzle to idealny pomysł dla dziecka w każdym wieku. Zarówno maluchy, jak i starszaki powinny posiadać w swojej kolekcji kilka takich układanek. Układanie puzzli daje potężną dawkę rozrywki i niesie za sobą wiele korzyści dla rozwoju naszego dziecka. Dopasowywanie do siebie poszczególnych elementów, to dobry trening uważności, koncentracji i zdolności manualnych. Puzzle niezwykle pozytywnie wpływają na zwinności małych palców i precyzję ruchów dziecka.
To też świetny pomysł na rodzinną rozrywkę i pretekst, aby spędzić wspólnie na zabawie długie jesienne wieczory. 

Jeżeli szukasz dla swojego dziecka prezentu, który wesprze jego rozwój i zapewni mu dużą dawkę rozrywki, koniecznie kup mu zestaw puzzli

Gry planszowe 

Naszą ostatnią propozycją na edukacyjną zabawę dla Twojego dziecka są wszystkim znane i lubiane gry planszowe.  Kupując dziecku grę dostosowaną do jego wieku, zapewniasz mu solidną porcję rozrywki, pomagasz mu rozwijać się społecznie oraz uczysz go, że należy przestrzegać wyznaczonych zasad. Planszówki to gry zespołowe, które świetnie przyczyniają się także do integracji w grupie i do konieczności bycia w bezpośrednim kontakcie  z pozostałymi graczami. Jest to zatem bardzo dobre narzędzie wspierające integrację dzieci. Jeżeli szukasz gry planszowej dla swojego dziecka, zobacz przygotowaną przez nas ofertę i wybierz produkt idealnie dopasowany do jego preferencji. 

Mamy nadzieję, że ten przewodnik sprawi, że kupowanie nowych narzędzi wspierających rozwój Twojego dziecka będzie dla Ciebie znacznie łatwiejsze!