okna do sypialni

Jakie okna wybrać do sypialni?

Okna w sypialni – dlaczego powinny być dokładnie dobrane?

W sypialni spędza się niemal połowę całego życia. Jest to w końcu pokój, w którym się śpi, a więc powinien być jak najlepiej dostosowany do potrzeb domowników, aby zagwarantować im jakościowy odpoczynek. Wybierając okna do sypialni, należy więc szukać takich, które będą zapewniać wyciszenie, a jednocześnie pozwolą na prawidłową wentylację powietrza. Co więcej, okna do sypialni powinny mieć odpowiednio dobrane rolety. O wszystkich wymienionych punktach, które warto wziąć pod uwagę podczas wybierania okna, a więc – wyciszeniu, zaciemnieniu i wentylacji – dowiesz się w dalszej części tekstu. Zapraszamy!

Okna tłumiące hałas zewnętrzny – idealna opcja do sypialni

Jak już wspominaliśmy, sypialnia jest pokojem, w którym powinien być zapewniony odpoczynek na najwyższym poziomie. Hałasy, przejeżdżające samochody czy głośno puszczana muzyka na zewnątrz – te czynniki mogą niekiedy skutecznie utrudniać zaśnięcie. Co więcej, przysporzą mnóstwo nerwów osobie, próbującej zasnąć. Dlatego wybierając okna do sypialni, warto postawić na takie, które tłumią hałasy zewnętrzne. Okna dźwiękoszczelne zapewnią maksymalną ciszę w sypialni, nawet jeśli mieszka się w centrum miasta, przy ruchliwej ulicy, przy szkole czy też obok fabryki. Przykładowo, minimalny poziom izolacyjności akustycznej Rw okien do budynku położonego przy hałaśliwej ulicy powinien wynosić 35 dB lub 40 dB – wtedy można zagwarantować sobie maksymalny komfort i ciszę. Z kolei na wsi czy w odosobnionym, spokojnym miejscu wystarczą okną z Rw na poziomie 20-25 dB. W okna tłumiące hałas zewnętrzny warto zainwestować wtedy, kiedy z zewnątrz faktycznie dobiega irytujący hałas. W przeciwnym razie, niepotrzebnie przepłaci się za nie.

Rolety – nie możesz o nich zapomnieć, wybierając okna do sypialni

W miejscu, w którym się śpi koniecznie powinno znaleźć się coś, dzięki czemu można przyciemnić wnętrze. W końcu nikt nie chciałby, aby zaraz o świcie budziły go pierwsze promienie słońca. Zresztą, przyciemnione pomieszczenie również ma wpływ na jakość snu i odpoczynku. Warto więc pamiętać o montażu rolet, zasłon lub żaluzji w oknach do sypialni. Na rynku dostępne są rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne. Skuteczniejsze najczęściej wydają się być te pierwsze. Po ich opuszczeniu, w pokoju może zapanować mrok nawet w ciągu dnia. Jest to dobra opcja dla osób, które lubią spać do późnych godzin w ciągu dnia. Czym jeszcze powinny charakteryzować się okna do sypialni? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu!

Wietrzenie sypialni – zadbaj o zdrowy sen

Chcąc cieszyć się zdrowym i jakościowym snem, warto regularnie wietrzyć sypialnie. Najlepiej jest robić to codziennie przed pójściem spać. Niekiedy nawet warto spać przy otwartym oknie – na przykład latem, kiedy panują wysokie temperatury. Jednak co zrobić, gdy nie zawsze ma się możliwość, by okno było cały czas otwarte? Jest na to sposób. Niektóre okna cechują się dodatkowymi wywietrznikami. Zapewniają one wentylację nawet wtedy, kiedy okna są zamknięte. Przykładowo więc, mieszkając przy głośnej i ruchliwej ulicy, można cieszyć się ciszą, odpoczywając przy zamkniętym oknie, a jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację w sypialni. Wspaniale, prawda?

Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozjaśnił Ci nieco dylemat związany z wyborem okien do sypialni. Co więcej, liczymy, że podrzucił Ci on nieco informacji jak zwiększyć jakość swojego snu i odpoczynku, wpływając tym samym na ogólną kondycję swojego zdrowia, jak i samopoczucia. Teraz, chcąc znaleźć okna najwyższej jakości wykonane z aluminium lub PCV zajrzyj do sklepu internetowego profaklielce.pl.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem oferującym stolarkę okienną i aluminiową profalkielce.pl. Zapraszamy do zapoznania się z jego ofertą!