prezencik

Jak zapakować prezent, aby wyglądał atrakcyjnie?

Pakowanie prezentów – banalna sprawa, ale powodująca u nas sporo rozterek przy każdej okazji, gdy musimy kupić i wręczyć komuś prezent. Jak sami dobrze wiemy, moment jego rozpakowywania jest najbardziej ekscytujący – sprawmy więc, by samo rozpakowywanie prezentu było dla obdarowanego przyjemnością równie wielką jak prezent!

prezent

Wielkie pudło – mały prezent

Pakowanie prezentów w kilka warstw opakowań to sposób na to, jak zrobić kawał dobremu znajomemu i sprawić, by trochę się natrudził, zanim w końcu dostanie to, co mu kupiliśmy. Podczas rozpakowywania wielowarstwowego prezentu zawsze jest mnóstwo zabawy dla wszystkich obecnych dookoła!

Urok tego prezentu polega na tym, że jest on naprawdę niewielki – może to być na przykład pierścionek zaręczynowy albo voucher na zakupy. Wkładamy go w odpowiednio coraz to większe opakowania, by obdarowany myślał, że dostał coś super wielkiego, ale w miarę odwijania kolejnych papierów ozdobnych i kartonów ogarniało go zwątpienie, czy aby w ogóle w tej paczce coś jest. Dla lepszego efektu można używać do pakowania kartonów po produktach wskazujących jednoznacznie na to, co może być w środku, na przykład pudełek po ekskluzywnych butach.

gazety

Prezent w stylu vintage

Fajnym pomysłem na opakowanie prezentu może być owinięcie go w stare gazety i związanie zwykłym konopnym sznurkiem. Wbrew pozorom nie jest to patent na oszczędne pakowanie prezentu, ale na to, by zrobić wrażenie na obdarowanym, który ze starych gazet wygrzebie coś nowoczesnego i ekskluzywnego, na przykład najnowsze oryginalne perfumy. Do pakowania można tez użyć szarego papieru.

prezent dla dziecka

Jak zapakować prezent dziecku?

Jeśli mamy odrobinę zdolności plastycznych, możemy postarać się o efektowne zapakowanie prezentu dla dziecka. Jeśli nasz prezent ma kształt równego prostopadłościanu lub walca, wówczas zadanie jest ułatwione – wystarczy owinąć go w kolorowy papier, na wierzchu przykleić z papieru uszy, oczy, nos, zęby, ogon, czy jakiekolwiek inne atrybuty ulubionych zwierzątek dziecka. To prezent, którego maluch nie będzie chciał zbyt szybko rozpakować!

szary papier

Najlepszy szary papier

Szary papier może być bardzo efektownym tłem dla ozdób, które zamierzamy przytwierdzić do prezentu. Mogą to być na przykład kawałki koronkowych lub cekinowych materiałów, świeczki urodzinowe, do których dorysujemy kredką płomienie, kolorowe pióra – i wiele, wiele innych drobiazgów, które nadadzą prezentom charakteru. Takie oryginalnie zapakowane prezenty przewiązane kolorową wstążką będą zachęcały do otwarcia, a przy okazji dobrze świadczyły o osobie, która zadała sobie tyle trudu, by je opakować.

Warto zapoznać się z oferta opakowań firmy Joppol.