upominki na walentynki

Jak uczcić walentynki?

Dzień zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Walentynki to najlepsza okazja, by pokazać ukochanej osobie, jak bardzo cieszymy się, że jest ona z nami. Święto to jest u nas z roku na rok coraz popularniejsze. 14-tego lutego wielu zakochanych obdarza się upominkami lub wymienia kartkami, na których zapisane są wyrazy najskrytszej  miłości. Dzień zakochanych to również idealny czas na to, by nieśmiali mogli wyznać swoje uczucia.

Skąd się wzięły walentynki?

Walentynki wywodzą się z kultury anglosaskiej i mają już ponad pięciowiekową tradycję. Patronem tego dnia jest święty Walenty od około XV wieku. Był on kapłanem za panowania cesarza Klaudiusza II Gota i został skazany na śmierć za udzielanie narzeczonym ślubu chrześcijańskiego wbrew edyktowi cesarskiemu. Walenty został stracony 14 lutego. Według legendy zaprzyjaźnił się z córką więziennego strażnika. Mężczyzna pokochał dziewczynę i pozostawił jej na pożegnanie liść w kształcie serca, który był podpisany „Od twojego Walentego”. Dzień św. Walentego stał się świętem zakochanych dopiero w średniowieczu. Kobiety musiały czekać aż do XVI, by otrzymać w tym dniu pierwsze kwiaty.

Jaki jest idealny prezent na walentynki?

walentynki

Walentynki słyną z tego, że zakochani obdarowują się prezentami. Płyną one z głębi serca i są wyrazem wielkiej miłości, która przezwycięży wszelkie przeszkody. Upominki w tym dniu nie muszą być okazałe i kosztowne, najważniejsza jest pamięć o ukochanej/ukochanym i gest. Wiele osób obdarowuje się kwiatami, słodyczami czy bielizną, ale są również i tacy, którzy starają się własnoręcznie wykonywać prezenty. Nie każdy niestety posiada zdolności artystyczne i nie wszystkim z łatwością przychodzi wykonanie upominków. Warto również dodać, że samo kupienie odpowiedniego prezentu dla ukochanej osoby jest dla niektórych nie lada wyczynem. Na szczęście już w okresie poprzedzającym święto zakochanych znaczna liczba sklepów oferuje piękne i bardzo atrakcyjne przedmioty dla wybranków naszych serc. Każdy walentynkowicz powinien zwrócić uwagę na zachwycające produkty, znajdujące się na takich stronach, jak czosneklawenda.pl. Sklep ten posiada szeroką gamę przedmiotów, które będą doskonałym prezentem z okazji dnia Świętego Walentego.

Prezent na walentynki, czy to wystarczy?

walentynkowa kolacjaŚwięto zakochanych to niezwykły dzień, gdyż celebrujemy w nim miłość. Warto więc zadbać o to, by najbliższa nam osoba poczuła się w walentynki wyjątkowo. Oprócz obdarowywania się  wymarzonymi prezentami wiele osób planuje tego dnia romantyczne kolacje, nastrojowe seansy w planetarium, kinie czy teatrze. Święto zakochanych stwarza nam możliwość zrobienia ukochanej osobie cudownych niespodzianek, takich jak np. wyjazd za miasto. Niektórzy głośno protestują przeciwko rozprzestrzeniającej się komercjalizacji walentynek, twierdząc że nie powinniśmy tego dnia brać udziału w szopce marketingowej ogromnych korporacji, zarabiających w tym dniu miliony. Warto jednak pamiętać o tym, że święto zakochanych to okazja, by wyznać ukochanej/ukochanemu to, co naprawdę czujemy. Nie zawsze to robimy, gdyż brakuje nam czasu, sposobności itp. Korzystajmy więc z walentynek i powiedzmy swym drugim połówkom, jak bardzo nam na nich zależy.