kuchnia na wymiar

Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Kuchnia nazywana jest sercem domu. To pomieszczenie, w którym krzyżują się ścieżki wszystkich mieszkańców. Polacy uwielbiają spędzać czas w kuchni, a jej urządzanie jest jednym z najważniejszych zadań podczas aranżacji nowego mieszkania czy domu. Jak zrealizować marzenie o kuchni szytej na miarę? Zdecydować się na zabudowę, która zostanie zaprojektowana tylko dla nas, będąc odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania. 

Kuchnia na wymiar

Chociaż w Polsce funkcjonuje sporo sklepów, w których kupimy gotowe meble przygotowane do montażu w domu praktycznie od zaraz, coraz popularniejsze staje się projektowanie kuchni na wymiar. Nic w tym dziwnego. Zabudowę kuchenną kupuje się przecież raz na wiele lat. Istotne jest, aby była piękna, funkcjonalna, wytrzymała, ponadczasowa. Ile kosztuje kuchnia na wymiar? Cena uzależniona jest tak naprawdę od wielu czynników. Między innymi od ilości elementów, które będą tworzyły zabudowę. Inaczej wyceniane są szafki o skomplikowanej budowie, na przykład wysokie przeszklone witryny, w których można atrakcyjnie zaaranżować kuchenne utensylia i szkło. Na cenę wpływają również systemy kuchenne, które usprawniają otwieranie i zamykanie szafek. Można zatem zdecydować się na kuchnię na wymiar, która będzie bardziej budżetowa, lub też zainwestować w drogą zabudowę. Wszystko uzależnione jest od preferencji, pomysłu na kuchnię, a także finansów. Zdecydowanie jednak nie trzeba dysponować budżetem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, by kupić kuchnię na wymiar. W przypadku mniejszych pomieszczeń koszty mogą oscylować nawet poniżej 10.000 zł.

Projektowanie kuchni 3D

Nie da się ukryć, że kuchnia na wymiar to nie jest mały wydatek. Jednocześnie warto podkreślić, że nie jest to rozwiązanie, tylko i wyłącznie dla osób majętnych. Warto odejść od takiego ograniczającego myślenia. Po spotkaniu z projektantem i określeniu budżetu, jakim dysponuje się na urządzenie kuchni, fachowiec postara się, aby potrzeby i oczekiwania zbiegły się z możliwościami finansowymi. Czasami można zaoszczędzić na przykład na drugich systemach, które znajdują się wewnątrz szaf i szuflad, co jednocześnie nie ogranicza funkcjonalności kuchni. Efekt wizualny będzie fantastyczny, a przestrzeń w kuchni zostanie idealnie zagospodarowana. Możliwość zobaczenia projektu w 3D pozwala inwestorom na zwizualizowanie sobie tego, jak przestrzeń będzie wyglądać w rzeczywistości.  Na tym etapie wciąż można nanieść pewne poprawki i zmiany, tak by kuchnia stała się naprawdę funkcjonalnym i wygodnym miejscem, w którym z przyjemnością będzie się przygotowywało i posiłki i spędzało czas.

Czas realizacji

Kuchnia na wymiar to rozwiązanie dla osób cierpliwych, które chcą zainwestować trochę więcej w wystrój swojego domu. Czas oczekiwania na meble to często nawet kilka tygodni, co jest zrozumiałe, ponieważ stolarnie realizują indywidualne zamówienie. Cierpliwość w tym przypadku popłaca. Zabudowa kuchenna dopasowana do przestrzeni, którą dysponujemy w domu lub mieszkaniu, jest funkcjonalna i dosłownie szyta na miarę. Możliwość dostosowania kuchni do własnych potrzeb sprawia, że korzystanie z tego wnętrza jest samą przyjemnością.

Najlepszą kuchnię na wymiar stworzysz wraz z culina3d.pl