ślub

Film na weselu – wady i zalety

W trakcie planowania ślubu, oprócz miejsca ceremonii, sali weselnej i muzyki, ważny też jest wybór fotografa i kamerzysty. Jak ten pierwszy jest obowiązkowy, to już kamerzysta niespecjalnie – nie każdy decyduje się na uwiecznienie ślubu i wesela w formie wideo. Dlaczego tak jest? Poznaj wady i zalety posiadania kamerzysty ślubnego.

WADY

Głównym argumentem przeciw kamerzystom ślubnym jest ich koszt. Usługa cenowo mniej więcej wynosi od 1500 do 2500 zł. Wielu sądzi, że nie jest potrzebna specjalna osoba do filmowania; że wystarczy ktoś z rodziny, kto ma trochę lepszą kamerę.

Wielu przed kamerą się krępuje. Jeśli goście nie będą się dobrze czuli mając wiecznie nad sobą obiektyw, mogą się gorzej bawić. Są zesztywniali, zachowują się nienaturalnie, patrzą nerwowo na kamerę nie wiedząc, gdzie powędrować wzrokiem. Owszem, po alkoholu atmosfera znacznie się rozluźnia i goście robią się bardziej śmiali, ale nie każdy lubi być nagrywany lub oglądać siebie w takim stanie.

ZALETY

Zdjęcia nie zawsze oddadzą klimat i magię tego wyjątkowego dnia. Taki film jest profesjonalnie nakręcony i zmontowany, za pomocą wysokiej jakości sprzętu – stąd taka cena. Zostanie na nim uwieczniony pierwszy taniec, przysięgi małżeńskie, toasty, życzenia składane przez gości – tego się nie doświadczy przeglądając fotografie.

Kamera zarejestruje najciekawsze i niespodziewane sytuacje (te mniej i bardziej zabawne…). Dużym plusem filmu jest też to, że dla osób nie mogących uczestniczyć w ceremonii i na weselu (np. osoby starsze, schorowane) może to być okazja, żeby chociaż trochę poczuć się, jakby się tam było.

Ostateczna decyzja zawsze należy do pary młodej, ale warto zastanowić się na wszystkimi zaletami i wadami z zatrudnienia kamerzysty ślubnego. Lepiej bowiem jest mieć film i później go nie oglądać, niż żałować po latach, że nie ma jak na nowo przeżyć tej wspaniałej chwili.

Artykuł powstał przy współpracy z Super-Foto.eu