specto

Dobry sklep bhp

Wyposażenie BHP jest niezbędne w każdej firmie, która chce zachować wysoki standard oraz spełniać wszystkie obowiązki wobec pracowników. Każdy sklep oferujący wyposażenie tego typu powinien gwarantować wysoką jakość produktów oraz szeroki asortyment. W zależności od rodzaju firmy zaopatrującej się w danym sklepie, zapotrzebowanie może się różnić. Dlatego możliwości zakupu powinny być szerokie i zróżnicowane.

Produkty dostępne w sklepie BHP

Sklep BHP powinien oferować produkty, które mogą być potrzebne w różnych rodzajach działalności. Dobrze wyposażony sklep powinien mieć w swojej ofercie m.in.:

– odzież roboczą i ochronną,

– obuwie ochronne,

– elementy gwarantujące ochronę wzroku i słuchu przed szkodliwym działaniem czynników mogących występować w zakładzie pracy,

– kaski gwarantujące ochronę głowy,

– wyposażenie do ochrony dróg oddechowych,

– zabezpieczenie do pracy na dużych wysokościach,

– produkty związane z ochroną przeciwpożarową oraz bezpieczeństwem ruchu,

– środki czystości gwarantujące odpowiednią higienę w zakładzie pracy.

Kryteria, jakie powinny spełniać produkty

Produkty sprzedawane w sklepie powinny spełniać kryteria bezpieczeństwa. Oznacza to, że ich podstawowym zadaniem będzie zagwarantowanie bezpieczeństwa podczas pracy. Dlatego ubrania robocze dla przedstawicieli niektórych zawodów powinny spełniać odpowiednie wymagania. Przykładem może być spawacz, którego ubrania powinny być wykonane z tkaniny odpornej na zagrożenie w postaci odpryskujących rozżarzonych elementów metalu. W przeciwnym razie szybko się zniszczy i narazi pracownika na niebezpieczeństwo. W przypadku drogowców oraz innych osób pracujących w miejscu, gdzie muszą być dobrze widoczni, odzież często nie musi spełniać funkcji ochronnej. Jednak koniecznie musi być wyposażona w dodatkowe elementy odblaskowe, które pozwolą zobaczyć osoby pracujące z dużej odległości. Z kolei inne produkty dostępne w sklepie powinny spełniać odpowiednie dla nich wymagania. Dotyczy to zarówno kasków, jak i zabezpieczenia do pracy na wysokościach.

Fachowe doradztwo w Specto

Sklep oferujący sprzedaż produktów BHP powinien zatrudniać osoby, które będą służyć radą i wsparciem. Personel sklepu Specto fachowo doradza w wyborze odpowiedniej odzieży i innych elementów wyposażenia. Co więcej, wesprze radą w wyborze pomiędzy odzieżą ochronną a roboczą i udzieli informacji, czy dane produkty spełniają wymagania właściwe dla danej działalności. Często niektóre zakłady, z uwagi na wykonywaną pracę, mogą potrzebować innych rozwiązań, np. produktów spełniających bardziej restrykcyjne wymogi. Łatwy kontakt oraz przyjazna obsługa pozwalają na wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klienta i sprostanie jego wymaganiom.

Podsumowując, dobry sklep BHP powinien odznaczać się szerokim wyborem asortymentu, który zadowoli firmy z różnej branży. Oferowane produkty powinny spełniać wymagania BHP oraz przeciwpożarowe. Obsługa sklepu powinna służyć radą, mieć wiedzę na temat sprzedawanych produktów oraz pozostawać do dyspozycji klienta zawsze wtedy, kiedy jest to niezbędne.

Artykuł powstał przy współpracy sklepu internetowego z produktami BHP: specto.com.pl