zdrowe serce

Dlaczego serce jest symbolem miłości?

Z pewnością każdy z nas kojarzy serce przede wszystkim jako organ, który codziennie pompuje w naszym ciele 6 litrów krwi na każdą minutę i średnio wykonuje wtedy około 70 uderzeń. Dlaczego jednak to właśnie ono jest uważane przez wiele osób za symbol miłości?

Kochamy sercem

Niejedna osoba przyznaje, że kiedy zakochujemy się w innej osobie, to wtedy serce wyraźnie daje nam pewne znaki. Pewnie przypominasz sobie już teraz jego szybsze bicie, jak również uczucie ciepła, które wydobywało się właśnie z okolic mostka. Jak mówią sami naukowcy, niektóre rzeczy nie są możliwe do pełnego wytłumaczenia, ale tak się faktycznie dzieje. Jednak lekarze zgodnie przyznają, że im zależy na tym, aby oglądać zdrowe serce, ale już jako organ, bo to jest ich główna praca. Czyli, używając w ogóle tej nazwy mają w głowie przede wszystkim ludzki organ, który zajmuje się tłoczeniem krwi.

Zadbaj o swoje serce

Jakbyśmy na to nie spojrzeli, to warto mieć zdrowe serce, bo wtedy nie tylko będziemy, jak to niektórzy sądzą, mocniej kochać, ale i przede wszystkim dłużej żyć. To bardzo ważne, gdyż w dzisiejszych czasach codzienny tryb życia oparty na przetworzonym jedzeniu i szybkim tempie niestety nie sprzyja temu, aby serce mogło działać bez zarzutu. Stąd też drastycznie zwiększa się liczba zawałów, czy też dochodzi do chorób krążenia, które jakby nie patrzeć są również z sercem związane.

Jak dbać o swoje serce?

Chcesz mieć zdrowe serce? Wystarczy, że zaczniesz codziennie wychodzić chociażby na krótki spacer oraz wykluczysz ze swojej diety pokarmy mocno przetworzone oraz bogate w cukier. Nie chodzi od razu, aby całkowicie i na zawsze je eliminować, ale ograniczenie z pewnością wyjdzie na dobre, zwłaszcza, jeśli Twoje wyniki badań nie napawają optymizmem. Dodatkowo, zachęcamy do wykonywania regularnych badań, które pozwalają skutecznie kontrolować stan naszego zdrowia i w razie czego wykrywać nieprawidłowości, a następnie podejmować leczenie.