Czym jest makijaż foxy eyes i jak go wykonać?

Mnogość opcji jeśli chodzi o kobiecy makijaż z pewnością po dziś dzień zadziwia i skłania do refleksji. Do tej pory najbardziej intrygującym rodzajem damskiego make up-u było tzw. smoky eye, jednak nie był to najlepszy wybór dla większości pań ponieważ jest to dosyć trudny makijaż do wykonania i często oko wygląda na przytłoczone, ciężkie i zmęczone. Obecnie rosnącą popularnością cieszy się makijaż foxy eyes, który docenią w szczególności kobiety o niedużych oczach i opadających powiekach.

Na czym polega makijaż foxy eyes?

Znane i cenione smoky eyes może być dobrym wyborem dla kobiet o dużych oczach, bez cechy charakteryzującej opadającej powieki. Jednak panie, które borykają się z wyżej wymienionymi problemami, powinny raczej postawić na lisie oko. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie tajemniczego, pociągającego spojrzenia. Odpowiednio wykonany, foxy eye nie tylko uniesie optycznie kąciki oczu, ale również wizualnie je powiększy.

Jak wykonać makijaż foxy eyes?

Na szczęście wykonanie tego rodzaju makijażu nie jest szczególnie trudne. Wystarczy że zaopatrzysz się w dobrej jakości kosmetyki (np. ze sklepu internetowego VIPERA) i wykonasz dokładnie poniższe kroki.

Wykonanie foxy eye rozpoczyna się od stylizacji brwi. Postaraj się unieść ich górne zewnętrzne zakończenia maksymalnie do góry (nie tak, by uzyskać efekt ciągłego zdziwienia, ale prezentować się naturalnie). Możesz to zrobić z wykorzystaniem profesjonalnego pędzla CANNY, który zapewni Ci precyzyjną pracę. Gdy skończysz pracę nad górną częścią brwi, narysuj delikatne kreski na ich dolnej linii – tak, by je „wyprostować” wizualnie.

Teraz pora na cień do powiek. Zdecyduj się na dopasowany do Twojej karnacji, jasny odcień beżu lub nude (np z serii BOHEMA czy YOUnique) i lekko przeciągnij kreskę do zewnętrznej części łuku brwiowego. W kąciki oczu nałóż niedużą ilość rozświetlacza, by optycznie je powiększyć.
Następnie, weź do ręki eyeliner (np. Eyeliner Inkliner ALL SEASONS w kolorze czarnym) i narysuj nim niewielkie trójkąty w kącikach oczu. Nadasz im dzięki temu bardziej migdałowatego – lisiego – kształtu. Potem narysuj bardzo cienką kreskę na dolnej powiece. Dokładnie obrysuj jej kształt, delikatnie „wyciągając” powiekę ku górze. W zagłębieniu powieki, a także powyżej kreski nałóż brązowy (niezbyt ciemny) cień do powiek i rozetrzyj jego górną granicę. Dolną pozostaw bez rozcierania: lepiej jak będzie wyraźnie zaznaczona.
Linię wodną oka podkreśl kredką w kolorze białym lub nude – to pomoże podkreślić spojrzenie, a przy tym powiększyć optycznie oczy. Na zakończenie makijażu foxy eyes dokładnie nałóż tusz na rzęsy. Jeśli korzystasz z tego rodzaju sprzętów, możesz także nawinąć je na zalotkę. Swoją uwagę skup głównie na zewnętrznej części rzęs – chcesz „otworzyć” oko i optycznie je unieść.

Co dalej?

Pamiętaj, że podstawową zasadą przy makijażu twarzy jest podkreślanie tylko jednego jej elementu na raz. Zatem gdy wybierzesz foxy eyes, postaw na pomadkę lub szminkę w delikatnym kolorze, jednak nigdy nie rezygnuj z konturowania twarzy. Wysmuklając kości policzkowe jeszcze bardziej podkreślisz oczy i przykujesz spojrzenia wszystkich osób wokół Ciebie!

Wszystkie produkty niezbędne do tego makijażu znajdziesz w sklepie internetowym z kosmetykami VIPERA

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *