6 kobiet z różnymi włosami

Czego nie należy robić, mając przedłużone włosy?

Coraz więcej kobiet korzysta z zabiegu przedłużania włosów. Dzięki niemu po zaledwie kilku godzinach można się cieszyć długimi, prostymi, naturalnie wyglądającymi włosami. Niestety wiele pań nie do końca wie, jak prawidłowo dbać o takie przedłużone włosy. Co więc należy zrobić, by doczepiane włosy dłużej prezentowały się dobrze? Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosować, a jakich bezwzględnie należy unikać? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Prawie jak naturalne włosy

Panie pokochały przedłużanie włosów na nano ringi, gdyż dzięki nim efekt jest naprawdę naturalny. Ringi mocowane do naturalnego kosmyka włosa za pomocą clip in są praktycznie niewidoczne, więc każda fryzura w przypadku naturalnych włosów prezentuje się bardzo naturalnie. Przy doczepianych włosach można stosować szereg zabiegów, które panie stosowały przy swoich naturalnych kosmykach. Warto pamiętać o kilku rzeczach, których lepiej nie robić.

brunetka z długimi włosami

Preparaty do przedłużanych włosów

W salonach, w których panie przedłużają włosy, bardzo często znajdują się w sprzedaży specjalne preparaty do przedłużanych włosów. Warto po nie sięgać, gdyż dzięki nim te doczepiane włosy prezentują się tak dobrze jak naturalne. Wiele pań bowiem narzeka, iż przy używaniu tradycyjnych szamponów, odżywek lub maseczek z drogerii, doczepiane włosy elektryzują się, wykręcają lub kręcą. Wówczas poratowanie się takimi specjalistycznymi produktami jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że tego typu fachowe środki świetnie działają również na naturalne włosy, a ich ceny są niezwykle przystępne.

Czego nie robić przy przedłużanych włosów?

Osoby, które zakładają na co dzień doczepiane włosy klientom, zalecają, by myć je trzy razy w tygodniu (nie częściej). Ten zabieg zdecydowanie nie jest dla pań, które preferują codzienne mycie, suszenie i nakładanie na włosy masę produktów pielęgnacyjnych. Trzeba pamiętać również o bardzo ważnej kwestii. Nigdy nie należy myć włosów doczepianych z głową na dół. Najlepiej jest myć głowę pod prysznicem w pozycji stojącej i bardzo delikatnie masować głowę tam, gdzie umieszczone są ringi. Po umyciu warto też użyć dobrej odżywki do włosów. Następnie warto je wysuszyć suszarką. Pozostawienie włosów do samoistnego wyschnięcie nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż wówczas takie doczepiane włosy mogą się wyróżnić na tle naturalnych. Bez problemu całość można kręcić lokówką, falować lub prostować prostownicą. Eksperci od włosów nie zalecają jednak farbowania doczepionych włosów. Dlaczego? Używając farby na głowę, na której są doczepy, kolor może na nich znacznie się różnic. Dlatego też najlepiej dobrać doczepiane włosy tak, by świetnie współgrały z tymi naturalnymi. I niekoniecznie muszą być one w identycznym kolorze. W związku z tym, iż bardzo modne są obecnie pasemka oraz efekt sombre i ombre, doczepiane włosy w delikatnie innym odcieniu bardzo dobrze wyglądają przy włosach klientki. Trzeba pamiętać także o tym, iż doczepione włosy należy przynajmniej raz na 3-4 miesiące podciągnąć, by odrost nie był aż tak bardzo zauważalny.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem clipinwlosy.pl.