Jakie cechy powinien mieć dobry dentysta dziecięcy?

Pedodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się opieką nad małym pacjentem. Praca z dzieckiem jest bardzo wymagająca i opiera się na zbudowaniu ścisłej relacji dziecka ze stomatologiem. Dużą rolę odgrywa tu ogromne zaufanie. Opieka stomatologiczna nad małym pacjentem skupia się na profilaktyce oraz na leczeniu. Profilaktyka jest najważniejszym elementem, z tego względu, że stan uzębienia dzieci w Polsce jest w złym stanie.

Na czym polega sekret dobrego stomatologa dziecięcego?

Edukacja oraz motywacja podczas wizyt małych pacjentów oraz ich opiekunów jest kluczem do osiągnięcie sukcesu w walce z chorobą próchnicową u dzieci. Oczywiście profilaktyka to nie tylko walka z próchnicą, ale również zapobieganie wadą zgryzu. Dlatego monitorowanie jamy ustnej jest tak istotnym elementem.

Dobry dentysta dziecięcy powinien przyczyniać się do tego, aby dziecko wspominało wizytę stomatologiczną jako przyjemność, a nie niemiły obowiązek. Powinien on również wzbudzać zaufanie u dziecka. Dobry stomatolog dziecięcy powinien z łatwością nawiązywać kontakt z dzieckiem, co nie każdemu specjaliście przychodzi z łatwością. Ponadto dobry stomatolog powinien wykazywać się dużą empatią, powinien być osobą życzliwą dla pacjentów i roztaczać wokół siebie przyjazną atmosferę.

Choć na ogół wydaje się rodzicom, że dobry dentysta dziecięcy powinien dobrze oraz skutecznie leczyć zęby dziecka to powinien również wykazywać powyżej wymienione cechy. To jak dziecko zapamięta wizytę u stomatologa będzie miało wpływ na jego dbałość o zęby w przyszłości.

Zapraszamy do apDETNT gdzie nasz dentysta dziecięcy bezboleśnie rozwiąże problem najmłodszego pacjenta.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *