sklepy lokalny rankingi

Artykuły z Niemiec. Czy są lepsze od polskich?

Polacy coraz chętniej sięgają po słodycze, kawy i chemię domową sprowadzaną z Niemiec. Uważają, że artykuły z Niemiec wyróżniają się na tle produktów z Polski świetną jakością. Według nich Niemiecka chemia domowa jest znacznie wydajniejsza i bardziej skoncentrowana. Z kolei niemieckie kawy wyróżniają się intensywnym smakiem i aromatem.  Zastanawiasz się, dlaczego niemieckie kawy i proszki do prania cieszą się tak dużą popularnością wśród Polaków? W tym artykule odpowiemy na to pytanie. Poniżej opisujemy najważniejsze zalety niemieckich kaw i proszków do prania. 


Niemieckie kawy — dlaczego są lepsze od polskich?

Liczne badania jakości niemieckich produktów jasno potwierdzają, że kawy produkowane na rynek niemiecki są lepszej jakości od kaw produkowanych na rynek polski. Kawy produkowane na zachodni rynek posiadają znacznie bardziej jednorodne ziarna, co oznacza, że jest ona staranniej selekcjonowana i trafiają do niej tylko ziarna najwyższej jakości. Z kolei kawa produkowana na rynek Polski posiada w swoim składzie ziarna bardziej niejednolite — oznacza to, że w jej składzie są zarówno ziarna dobrej, jak i słabej jakości. Czy przekłada się to na smak kawy? Oczywiście! Niemiecka kawa jest mniej kwaśna od polskiej. Ponadto posiada dużo głębszy smak i mocniejszy aromat. To dlatego jest tak chętnie sprowadzana do Polski i kupowana przez polskich nabywców.


Proszki do prania z Niemiec — dlaczego są bardziej skoncentrowane?

Niemieckie proszki do prania są uwielbiane przez Polaków. Polacy uważają, że są one znacznie bardziej wydajne i mocniej pachną. Badania sprawdzające składy niemieckiej chemii również potwierdziły ich skuteczność. Niemieckie proszki do prania posiadają znacznie bardziej skoncentrowany skład, co przekłada się na ich wydajność. Już niewielka ilość niemieckich proszków do prania skutecznie usuwa trudne zabrudzenia i pozostawia na odzieży świeży zapach. Producenci proszków do prania tłumaczą to faktem, iż Polacy mają tendencję do używania znacznie większej ilości detergentu, niż jest napisane na opakowaniu i to właśnie dlatego polskie proszki mają być mało skoncentrowane. Z kolei Niemcy z założenia przestrzegają zaleceń producentów — dlatego ich detergenty są znacznie bardziej skoncentrowane. Różnice między produktami Polskimi, a Niemieckimi występują zatem na prawdę i nie są, jak niektórzy twierdzą efektem placebo. Jeżeli zależy nam na skuteczności używanej przez nas chemii domowej warto wybierać niemieckie proszki i płyny do prania. 

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym sklepykrzys.pl