zwalczanie szkodników

Jak zwalczać szkodniki? Najlepsze metody

Czynnikami, które w znaczącym stopniu wpływają na poprawę warunków bytowania i rozwoju szkodników magazynowych jest nasłonecznienie ścian obiektów, odpowiednia wilgotność i temperatura. Zgromadzone zapasy należy systematycznie monitorować w celu upewnienia się, czy nie pojawiły się owady i roztocza, których występowanie jest niedopuszczalne. Zwalczanie szkodników magazynowych w firmie należy do obowiązków jej właściciela.

Środki chemiczne a zasady bezpieczeństwa

Stwierdzenie obecności szkodników magazynowych obliguje do ich natychmiastowego usunięcia w celu zapewnienia ochrony zgromadzonym produktom. Jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania szkodników magazynowych w firmie jest stosowna od kilkunastu lat dezynsekcja gazowa środkami fosforowodorowymi. Z uwagi na zachowanie zasad bezpieczeństwa wykonanie zabiegu należy zlecić profesjonalistom i odpowiednio przygotować teren, uszczelniając magazyn, co zapewni osiągnięcie właściwego stężenia gazu.

Zwalczanie szkodników magazynowych w firmie, czyli kilka słów na temat ochrony zbóż

Do niszczenia szkodników magazynowych w zbożu można wykorzystać metody chemiczne, polegające na ich opryskiwaniu albo gazowaniu. Dzięki preparatom zawierającym pyretroidy:  K-Obiol 25 EC i K-Obiol Max (s. a – deltametryna) oraz Talisma EC (s. a. – cypermetryna) pojawia się realna szansa na to, że po jednorazowym zabiegu zboże będzie zabezpieczone przed ponownym pojawieniem się szkodników nawet do dwunastu miesięcy. Wystarczy po zastosowaniu preparatu Talisma EC jeden dzień karencji, aby zboże mogło być przeznaczone do sprzedaży na paszę oraz konsumpcję.

 

Zwalczanie szkodników magazynowych w firmie daje najlepsze efekty, kiedy wykorzystuje się w tym celu specjalistyczny sprzęt i odpowiednio dobrane środki chemiczne. Zarówno dezynsekcja, jak i dezynfekcja dają oczekiwane rezultaty, jednak ani opryskiwania, ani gazownia nie wolno wykonywać we własnym zakresie bez ukończenia specjalistycznego szkolenia. Prostszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy DDD.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *