firma sprzątajaca

Jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą biura?

Znalezienie dobrej firmy sprzątającej w dużym mieście mogłoby się wydawać łatwym zadaniem. Założenie takiej firmy nie jest kosztowne, wystarczy na początek mały kapitał, więc coraz więcej ludzi zaczyna prowadzenie własnej działalności od firmy sprzątającej. Nie wszystkie firmy jednak to solidni partnerzy biznesowi. Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą i nie naciąć się po raz kolejny?

Opinie i doświadczenie

sprzątanie w firmachPrzede wszystkim warto patrzeć na doświadczenie i pozytywne opinie klientów. Firma, która ma duże doświadczenie i tyle samo pozytywnych opinii pozwoli nam znacznie zminimalizować ryzyko związania się z nierzetelnym wykonawcą usługi. Warto na początku współpracy poprosić o referencje od poprzednich klientów lub numery telefonów do nich. Wtedy będziemy mieli pewność, że to solidny partner.

Zakres czynności

Do sprzątania biura potrzebujemy nie tylko firmy, która ma doświadczenie i posiada pozytywne opinie od innych klientów. Ważny jest także zakres usług, który firma proponuje. Zanim podpiszemy umowę upewnijmy się, że wszystkie czynności, które chcielibyśmy, aby pracownicy firmy zewnętrznej wykonywali, są w tej umowie. Unikniemy w ten sposób niedomówień i konfliktów.

Pracownicy firmy sprzątającej

Firma sprzątająca jest firmą jak każda inna i także musi zatrudniać personel. To, czy jest on odpowiednio wykwalifikowany, czy nie, wie już tylko pracodawca, czyli w tym przypadku nasz wykonawca. Warto upewnić się o kwalifikacjach pracowników, zanim zlecimy im sprzątanie naszego biura.
Na rynku można znaleźć zarówno małe jak i duże firmy sprzątające. Te mniejsze to zazwyczaj jednoosobowe działalności gospodarcze, założone przez osoby, które mają już jakieś doświadczenie w sprzątaniu i świadczą swoje usługi głównie klientom prywatnym, nie firmom. Z kolei te średnie i większe firmy celują w klientów biznesowych, którzy są dla nich dużo bardziej opłacalni i stali, niż klienci prywatni. Zarówno jedni i drudzy starają się zachęcić klienta ceną i wysoką jakością swoich usług, lecz nie ma co ukrywać, że zdecydowanie większe szanse na przebicie się mają duże firmy, z bogatym doświadczeniem i zapleczem finansowym. Firmy jednoosobowe zazwyczaj zatrudniają kilka osób, podczas gdy większe firmy mogą zatrudniać nawet kilka tysięcy osób i rozdzielać je do pracy w poszczególnych miejscach. Klienci mają dużo większe zaufanie do takich firm i często polecają sobie wzajemnie ich usługi.
Firmy sprzątające przezywają teraz okres rozkwitu. Nie jest to dziwne, zważywszy na to, że ze strony przedsiębiorstw istnieje bardzo duży popyt na tego typu usługi. Niemalże każda firma chce, aby w jej biurach były czysto i przyjemnie się pracowało, ale nie chce za to zatrudniać całego sztabu ludzi do utrzymania czystości. Doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców jest wynajęcie firmy sprzątającej, która ma już pewne doświadczenie w pracy z klientem, ma odpowiednio wykwalifikowaną kadrę oraz wykonuje swoje usługi w sposób kompleksowy, solidny i dokładny.

Polecamy firmę sprzątającą Clar System, która zapewnia kompleksowe usługi dla firm.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *