samochód zima

Zima za pasem. Zabezpiecz swoje auto

Mamy dopiero połowę listopada, ale już zdążyliśmy doświadczyć przymrozków. To najwyższy czas na to, aby zabezpieczyć swój samochód przed zimową pogodą. Podstawowa rzecz to oczywiście zmiana opon. Przyjęło się, że najlepiej to zrobić, kiedy średnia temperatura spadnie poniżej 7 Celsjusza. Nie warto czekać z tym do ostatniej chwili, ponieważ serwisy opon są wtedy bardzo oblegane i trudno umówić się na wizytę.

Kiedy nasz samochód na noc pozostaje w garażu, to zawsze dodatkowo ochrona. Jeśli jednak długo pozostaje na dworze, zadbajmy o elementy gumowe i zamki. W sklepach możemy kupić specjalny silikon, który zabezpieczy takie części przez zamarznięciem. Taki preparat może się też przydać przy nabłyszczeniu elementów plastikowych we wnętrzu auta. Na zimę nie jest to konieczne, ale na pewno kokpit będzie się lepiej prezentował.

Kolejną rzeczą, którą powinniśmy zrobić to dokładne umycie wozu i zabezpieczenie karoserii. Usunięcie zabrudzeń i większych rys pozwoli na uniknięcie rdzy. Niezabezpieczona powierzchnia metalowa, kiedy wejdzie w reakcję z solą czy brudem, od razu jest narażona na korozję. Zawsze o tym pamiętajmy. Umyjmy dokładnie samochód i zafundujmy mu porządne woskowanie. Utworzy to barierę ochronną. Zima to czas, kiedy łatwo zabrudzić wnętrze samochodu.

Śnieg czy błoto wnoszone pod butami będą powodowały, że nasze dywaniki będą brudne. Na tę porę roku warto pomyśleć o dywanikach gumowych. Są prostsze w czyszczeniu, a jeśli zbierze się na nich woda, bardzo prosto się jej pozbyć. Przy samochodzie można zrobić wiele innych czynności. Wszystko zależy od tego, jak intensywnie korzystamy z samochodu. Jeśli dostosujesz do powyższych wskazówek, Twoje auto na pewno dobrze zniesie zimę.

Zobacz też wpis o tym jak długo trwają roboty drogowe: poradydlaciebie.pl/2016/12/07/dlaczego-budowa-drog-tak-dlugo-trwa

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *