torby fotograficzne

Zdjęcia w plenerze – co zabrać?

Zdjęcia w plenerze z pozoru wydają się łatwe. Czy to sesja ślubna, czy to uwiecznianie krajobrazów, każde wyjście w plener wiąże się nie tylko z dojazdem na miejsce, ale również z zabraniem dodatkowego sprzętu. Nie możemy zabrać całego studia ze sobą, więc potrzebne są tylko najbardziej niezbędne rzeczy. Jakie? Dowiedz się poniżej.

Po pierwsze – dodatkowa karta pamięci

Zawsze, kiedy wychodzisz na sesję poza studio, należy zabrać ze sobą dodatkową kartę pamięci i akumulator. Dlaczego? Ponieważ będąc w plenerze nie będziesz miał czasu zgrywać zdjęć, ani nie będziesz miał możliwości podłączyć go do prądu. Chociaż akumulator nie jest aż taką koniecznością (chyba że wyjeżdżasz gdzieś bardzo daleko), to jednak każdy fotograf Ci powie, że bez dodatkowej karty pamięci to lepiej nie wychodzić. Inni Ci powiedzą, że dla świętego spokoju najlepiej jest zabrać cztery…

Po drugie – torba fotograficzna i pokrowiec na aparat

Torby fotograficzne są niezawodne. Potrafią pomieścić prawie całe studio fotograficzne! Są szczególnie przydatne podczas długich, pieszych wycieczek w poszukiwaniu idealnego miejsca na sesję. Pokrowiec na aparat natomiast jest zabezpieczeniem przed niespodziewanymi zjawiskami atmosferycznymi. Owszem, niektóre modele lustrzanek są wodoodporne, ale lepiej trzymać rękę na pulsie.

Po trzecie – odzież

W Polsce pogoda nigdy nie jest pewna. Chłodne dni w środku lata to nic dziwnego w naszym kraju. Dlatego lepiej jest zabrać ze sobą jakąś ciepłą bluzę i nieprzemakalne buty, które zniosą każdą temperaturę. Jesień i zima są szczególnie wymagającymi porami roku, ale to chyba każdy o tym wie. Lepiej jest dmuchać na zimne zawsze. Chodząc po terenach dzikich, przy rzekach, gdzie wilgotność jest wyższa niż w centrum miasta, nawet latem może być nam zimno. Tak więc czapki, rękawiczki, a nawet szaliki są jak najbardziej wskazane.

Odzież niech będzie wygodna, najlepiej robocza. Nie ma sensu się stroić, jeżeli idziemy na sesję w lesie. Czasami trzeba przyjąć dziwne pozy, żeby uchwycić idealny kadr – w ciasnych dżinsach może być to uciążliwe.

Po czwarte – pożywienie

Sesje nie trwają dwudziestu minut. Czasami dotarcie na samo miejsce może zająć godzinę. Będąc cały dzień na zewnątrz, pracując non stop, nie można zapomnieć o prowiancie. Nie trzeba się zaopatrywać w duży obiad, ale chociaż jakaś kanapka czy inna przekąska powinna się znaleźć w Twoim plecaku. Dobrze jest też zabrać termos z herbatą, kawą lub innym napojem. Nawadnianie jest tak samo ważne! Nie zapominaj, że to wszystko daje Ci energię do pracy!

plecaki fotograficzne

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *