kurs prawa jazdy

Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Kurs prawa jazdy ma za zadanie przygotować kursanta do bezpiecznego poruszania się po drodze i przybliżyć mu wszelkie zasady ruchu drogowego, zaznajomić z podstawowymi elementami znajdującymi się pod maską oraz nauczyć udzielania pierwszej pomocy. Każdy kursant marzy o tym, by zdać egzamin na prawo jazdy już za pierwszym razem. Jak to zrobić?

Trasy egzaminacyjne

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, by jak najczęściej jeździć z instruktorem trasami, które muszą pokonywać osoby podchodzące do egzaminu państwowego. Dzięki temu będzie można oswoić się z tymi drogami i zwrócić uwagę na wszystkie błędy, które najczęściej popełniają egzaminowani. Dobra znajomość dróg egzaminacyjnych na pewno znacznie zwiększy szanse na zdanie egzaminu za pierwszym razem.

Plac manewrowy

Aby jednak móc bezbłędnie pokonać trasy egzaminacyjne, trzeba najpierw wyjechać z placu manewrowego. Właśnie dlatego tak ważne jest, by nauczyć się płynnie pokonywać rękaw oraz ruszać z hamulca ręcznego. Najlepiej powtarzać te czynności regularnie, na początku każdej jazdy odbywanej w ramach kursu prawa jazdy, by podczas egzaminu te dwa zadania wykonać niemal automatycznie, z dużą pewnością siebie.

Godzina ma znaczenie

Choć liczą się oczywiście przede wszystkim umiejętności kierowania pojazdem, nie bez znaczenia jest także godzina egzaminu. Najlepiej zdecydować się na godziny poranne lub te pod wieczór, kiedy ruch na ulicach jest znacznie mniejszy, a tym samym istnieje znacznie mniejsze ryzyko, że popełni się jakiś błąd. Warto pamiętać, że błędów czasami nie sposób uniknąć, chociażby gdy inni kierowcy próbują wymusić pierwszeństwo. Mniejszy ruch na drodze pozwoli ponadto znacznie zmniejszyć stres podczas egzaminu.

Pewność siebie

O wiele łatwiej zdać jest egzamin osobom, które na drodze czują się pewnie. Właśnie dlatego warto podejść do egzaminu dopiero w momencie, gdy czuje się, że ma się dużą szanse na zakończenie go z wynikiem pozytywnym. W wielu przypadkach lepiej dokupić dodatkowe jazdy w ramach kursu, niż podchodzić do egzaminu raz za razem i zawsze kończyć go z tym samym, niezadowalającym skutkiem. Warto pamiętać, że pieniądze za dodatkowe lekcje to nie pieniądze stracone – są bowiem inwestycją na przyszłość i nie tylko zwiększają szanse na zdanie egzaminu, ale także sprawiają, że można stać się lepszym kierowcą. Lepiej więc zainwestować w dodatkowe jazdy niż płacić niemałe pieniądze za kolejne niezdane egzaminy i dokładać sobie stresu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *