profesjonalne kosmetyki do włosów

Jak zadbać o włosy latem?

Lato to z pewnością wspaniała pora roku, ale nadmierne promieniowanie słoneczne może przyczynić się do zniszczenia włosów i utraty przez nie blasku. Bez wątpienia nikt z nas nie chciałby mieć na głowie przysłowiowego siana. Na szczęście możliwe jest uchronienie się przed uszkodzeniem włosów i wyblaknięciem ich koloru, odpowiednio je pielęgnując. Pojawia się zatem pytanie, jak dbać o włosy latem?

Pielęgnacja włosów latem

Prażące słońce, słona woda, wiatr i wysoka temperatura to charakterystyczna pogoda podczas letnich dni. Niestety wszystko to odbija się niekorzystnie na kondycji i wyglądzie naszych włosów. Bardzo łatwo tracą swój blask i gładkość oraz łatwo się przesuszają. Oczywiście nie trzeba rezygnować ze spędzania czasu na słońcu czy też na plaży, aby móc cieszyć się piękną fryzurą. Należy jednak zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów. Lato to czas, kiedy należy szczególnie dbać o swoje pukle. W przeciwnym razie staną się bardzo suche i łamliwe oraz zaczną się rozdwajać, plątać się i płowieć. W związku z tym należy dobrze odżywić swoje włosy – zarówno od środka, jak i od zewnątrz.

Dobrze zbilansowana dieta to podstawa, ale warto również wspomóc się różnego rodzaju kosmetykami. Profesjonalne kosmetyki do włosów to nie jedyna możliwość. Można je oczywiście wykonać w domowym zaciszu, posługując się tym, co mamy w kuchni. Świetnie sprawdzi się maseczka z oliwy z oliwek, awokado i z dodatkiem cytryny. Maski i odżywki wzmacniające powinny być nakładane na włosy regularnie, co pozwoli domknąć łuskę włosa i wygładzić ich powierzchnię. Maskę nawilżającą zaleca się stosować raz w tygodniu.

Niezwykle ważne latem jest to, aby nie chodzić z mokrą głową, ale wysuszyć włosy w domu. Dlaczego? Otóż krople wody znajdujące się na kosmykach skupiają promieniowanie słoneczne, co aktywuje pewne procesy chemiczne przyczyniające się do uszkodzenia struktury włosów. Z kolei wiatr plącze włosy i wysusza je. Wracając jeszcze do drogeryjnych kosmetyków, warto postawić na te przeznaczone do letniej pielęgnacji. Są one bowiem wzbogacone o filtry przeciwsłoneczne. Ważne jest także to, aby po każdej wizycie na plaży umyć włosy i nanieść na nie odżywkę. Najlepiej jest także związać długie włosy przed pójściem na plażę, aby uchronić je przed splątaniem i nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *