kotek

Wybór materaca – na co zwracać uwagę?

Choć wydaje się to niemożliwe statystyki nie kłamią – 1/3 życia ludzie spędzają w sypialni. Większość z nas na sen poświęca około 8 godzin dziennie, choć czas ten systematycznie się skraca. To jak sypiamy wpływa na nasze samopoczucie i zdrowia. Człowiek nie wyspany, jest mało wydajny w pracy, senny i bardzo zmęczony. 

Wybór materaca,  a  zdrowy sen

Kluczową rolę, która decyduje o tym czy po wyjściu z sypialni będziemy czuć się wypoczęci czy nie pełnią łóżka i materace. Te pierwsze powinny być szerokie i odpowiednio długie, aby nasze nogi mogły w nocy wypocząć po ciężkim dniu. Materac z kolei jest niezwykle ważny jeżeli chodzi o kwestie związane z kręgosłupem.  To właśnie z tego powodu decyzja o wyborze materaca powinna być mocno przemyślana. Materaca nie powinno traktować się jak części sypialni. Ze względu na to jaki wpływ odgrywa na zdrowie nie możemy oszczędzać na jego zakupie. Najważniejsze są właściwości , które będą gwarancją zdrowego i ciągłego snu.

Zły wybór materaca

Zastanawiałeś się z czym wiąże się zły zakup materaca? Po pierwsze jeżeli kupimy tzw. „sztukę dla sztuki” to ryzykujemy tym, że będziemy mieć problemy ze snem, a więc w grę wchodzi niewyspanie. To odbije się na naszej wydajności w pracy w postaci problemów z koncentracją i wyjątkowo słabym samopoczuciu.  Na koniec ryzykujemy bólami kręgosłupa, a zabiegi masujące nie należą do najtańszych.  Powodów by zapłacić nieco więcej za porządny materac jest więc dość sporo.

Materac powinien być…

Najważniejszą zasadą, którą powinniśmy kierować się przy wyborze materaca jest ta, że: „dobry materac przystosuje się do kształtów twojego ciała”. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na to aby nie był zbyt miękki, ani też za sztywny.  Zbyt twardy materac to problemy ze skurczami mięśni, budząc się możesz odczuć wrażenie odrętwienia. Miękki materac to z kolei ryzyko problemów z kręgosłupem, ponieważ pod ciężarem ciała materac się zapada powodując jego wygięcia.

Zakup materaca przez Internet

Wbrew opiniom przeciwników możemy kupować materace przez Internet. Obecnie w dobie dużej wiedzy sprzedawców, a także możliwości zwrotu, taki zakup nie nosi znamion ryzyka. Najpierw warto jednak pójść do sklepu naziemnego z materacami, położyć się i sprawdzić jego miękkość. Bo analizie i subiektywnym odczuciu, spisać nazwę produktu, a następnie prześledzić ceny w sklepach internetowych. Obecnie Polacy najczęściej sięgają po materace lateksowe, które są bardzo popularnym i rosnącym trendem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *